MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tygodniowy przegląd prasy 18.02.2024: Lubliniec, 11.02-17.02.2024. Poznaj najważniejsze informacje z Lublińca

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Lublińca, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 11.02 a 17.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Lublinieccy radni znów apelują o wstrzymanie wycinki lublinieckich lasów”?

Przegląd tygodnia: Lubliniec, 18.02.2024. 11.02 - 17.02.2024: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Lublinieccy radni znów apelują o wstrzymanie wycinki lublinieckich lasów

O sprawie wręcz rabunkowej wycinki lublinieckich lasów pisaliśmy wielokrotnie. Były apele, listy przewodniczącego Rady Miejskiej, spotkania z przedstawicielami Lasów Państwowych i liczne interwencje polityków. Niestety, jak piszą w najnowszym apelu lublinieccy radni, wycinka nie została ograniczona.

📢 Rolnicy z powiatu lublinieckiego znów wyjechali na drogi. Protest trwa

Piątek 16 lutego był kolejnym dniem protestów rolników w wielu miejscach w kraju. Także w powiecie lublinieckim rolnicy wyjechali na lokalne drogi ciągnikami, by zaprotestować.

📢 Powiat lubliniecki podsumował ferie z projektem Nasz Powiat Nasze Pasje

Za uczniami z powiatu lublinieckiego zasłużony odpoczynek. Część z nich spędzała go aktywnie - rozwijając swoje zdolności artystyczne i sportowe.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 18.02.2024: 11.02-17.02.2024 Lubliniec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Lublińcu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zaginieni z woj. śląskiego o nieustalonej tożsamości. Rozpoznajesz kogoś? Potrzebna pomoc w identyfikacji! Nie wiedzą kim i skąd są..

Baza zawiera zdjęcia i rysopisy osób o nieustalonej tożsamości, które zostały zgłoszone do ITAKI. Wizerunki prezentowane w naszej galerii, to osoby z województwa śląskiego oraz te, których miejsce przebywania nie było możliwe do określenia. Baza jest także sprawdzana przez Zespół Poszukiwań i Identyfikacji ITAKI przy każdym przyjęciu zgłoszenia osoby zaginionej. Zdarza się, że np. do szpitala trafiają osoby, które uległy wypadkowi i nie odzyskały przytomności lub są świadome, ale doznały obrażeń, które spowodowały utratę pamięci. Można mu pomóc odzyskać tożsamość!

📢 Annę Cieślak i Edwarda Miszczaka dzieli ponad 25 lat! Gwiazdy polskiego show-biznesu z dużą różnicą wieku

Te związki nie zwracają uwagę na liczby! A już z pewnością nie są dla nich problemem liczby w dowodach osobistych. W polskim show-biznesie występuje wiele par ze znaczną różnicą wieku. Wśród nich znajdują się między innymi Anna Cieślak i Edward Miszczak, ale też Agata i Piotr Rubikowie. Sprawdź, kto jeszcze zalicza się do tego grona.

📢 Polonez na Rynku w Lublińcu. Ta tradycja mocno się trzyma!

Wspominamy poloneza na lublinieckim Rynku, którego uczniowie, mieszkańcy i przedstawiciele władz zatańczyli pod koniec stycznia. Było pięknie!

📢 Lubliniec. Ostatki 2024. "Wodzenie niedźwiedzia". Tę tradycję kultywuje się m.in. we wsi Hadra

W sobotę 10 lutego przez miejscowości Hadra, Mochała, Piłka, Kierzki przeszedł barwny orszak ostatkowy, zwany „wodzeniem niedźwiedzia”. Jest to tradycja kultywowana od długich lat, jednak ostatni raz ostatki w miejscowości Hadra były zorganizowane w 2018 roku.

📢 Centrum przesiadkowe Zabrze Goethego otwarte. Dawna „belka” zmieniła się nie do poznania! Zobaczcie zdjęcia

Zabrze Goethego i Rokitnica Pętla to dwa nowe centra przesiadkowe, które od soboty, 10 lutego, zaczną obsługiwać pasażerów. W obu miejscach zatrzymywać się będą autobusy niemal 40 linii. - Oznacza to, że zabrzańscy pasażerowie zyskają dwie lokalizacje, gdzie będzie można dogodnie przesiadać się i z których łatwo będzie dojechać komunikacją miejską w różne części miasta i Metropolii – podkreśla Zarząd Transportu Metropolitalnego. 9 lutego oficjalnie otwarto obiekt przy ul. Goethego, na scenie wystąpili Verba i Matt Palmer.

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto