"Kapelusz Edyty" 2021. Sprawdź, kto otrzymał lubliniecką nagrodę

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
"Kapelusz Edyty" 2021
"Kapelusz Edyty" 2021 zdjęcia: Monika Breguła
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
We wtorek 12 października w 130. rocznicę urodzin patronki Lublińca Edyty Stein odbyła się uroczystość wręczenia nagrody specjalnej „KAPELUSZA EDYTY 2021”. Sprawdź, kto otrzymał nagrodę

W tym roku nominowano do tej nagrody 7 wyjątkowych lublińczanek. Zgłoszenia przyjmowane były w lutym, ale z uwagi na pandemię trzeba było odwołać marcową Lubliniecką Galę Kobiet.

Nominowane:

 • Ewelina Kukowka
 • Magdalena Rudzińska
 • Danuta Kuciejczyk
 • Iwona Miechowicz
 • Karolina Król-Słota
 • Czesława Włuka
 • Ilona Kasprowicz

„KAPELUSZ EDYTY 2021” otrzymała Danuta Kuciejczyk. Decyzję o przyznaniu nagrody podejmowała 9. osobowa Kapituła składzie:

 • Sandra Malitowska – Laureatka Kapelusza Edyty 2016
 • Nikola Kraszewska - Laureatka Kapelusza Edyty 2017
 • Barbara Budna - Laureatka Kapelusza Edyty 2018
 • Agnieszka Raj-Kubat – Laureatka Kapelusza Edyty 2019
 • Alicja Podgrodzka – Laureatka Kapelusza Edyty 2020
 • Anna Trzepizur – Wolontariusz Roku 2016 Miasta Lublińca
 • Danuta Słota – Senior Roku 2016 Miasta Lublińca
 • Karolina Pilarska – Ambasador Lublińca 2017
 • Anna Jonczyk Drzymała Zastępca Burmistrza Miasta Lublińca

„KAPELUSZ EDYTY 2021” otrzymała Danuta Kuciejczyk.

Danuta Kuciejczyk

Sylwetka zwyciężczyni przygotowana przez organizatorów konkursu:

Pani Danuta jest kobietą do zadań i działań specjalnych, „aniołem” w czerwono-czarnym stroju. Pani Danuta pracuje jako ratownik medyczny – jej praca to misja niesienia pomocy innym, a także ogromna pasja.

Ta niezwykła kobieta o silnym charakterze i ogromnym sercu współpracuje z lublinieckim przedszkolami i szkołami, prowadząc szkolenia dzieci i młodzieży z zakresu pomocy medycznej. Chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne, takie jak np. obstawa medyczna podczas charytatywnych maratonów sportowych.

Jest współorganizatorką akcji „Bo na Święta mi się zdaje każdy chce być Mikołajem”, jak również uczestniczką wielu akcji promujących pierwszą pomoc w naszym mieście, między innymi zajęć w ramach Miejskiego Projektu Streetworkingowego – Lubliniec Miasto Dobrych Emocji, akcji Kobieta Wulkan – piękna, zaradna i bezpieczna w aucie, „Bijemy Rekordy razem z WOŚP - Bezpieczny Lubliniec”.

Pani Danuta wraz z lubliniecką Policją oraz OSP Lubliniec w ramach akcji „Road Safety Days” przeprowadziła działania profilaktyczne mające na celu promowanie wśród kierowców świadomej i odpowiedzianej jazdy. Jest również propagatorką Koperty Życia wśród lublinieckich seniorów oraz Honorowym Dawcą Krwi.
Dzięki projektowi Pani Danuty, złożonemu w ramach Budżetu Obywatelskiego, w Lublińcu zamontowano trzy Automatyczne Zewnętrzne Defibrylatory AED, służące do ratowania ludzkiego życia.

Pani Danuta jest niesamowita w swoich altruistycznych działaniach, ale także w życiu prywatnym i codziennym – ukończyła przygotowawczą służbę wojskową, posiada prawo jazdy na ciężarówkę oraz ciężarówkę z przyczepą, a także na motor, którym przemierza w wolnych chwilach wiele kilometrów. Stwierdzenie, które idealnie do niej pasuje, to „siła jest kobietą”.

Ewelina Kukowka
Pani Ewelina jest organizatorką różnego rodzaju akcji charytatywnych dla potrzebujących, zbiórek pieniężnych, licytacji, kiermaszów ciast, grup skierowanych na pomaganie, a także zbiórek rzeczowych i pieniężnych podczas pandemii dla szpitali, sklepów, wielu różnych instytucji oraz mieszkańców naszego miasta i powiatu.
Jest pomysłodawczynią oraz jedną z założycielek grupy szyjącej maseczki w pierwszej fazie pandemii Covid-19, a także organizatorką akcji balonikowej dla dzieci w czasie lockdownu.

Magdalena Rudzińska
Pani Magdalena jest inicjatorką i organizatorką akcji pn. Onkochusty, w ramach której wraz ze zrzeszonymi przez siebie wolontariuszkami szyje chusty onkologiczne dla dzieci i kobiet leczonych onkologiczne w placówkach na terenie naszego województwa, z którymi nawiązała stałą współpracę. Dwie grupy kobiet pod przewodnictwem Pani Magdy podczas akcji w 2020 uszyły 245 chust, które trafiły do współpracujących placówek.

Sprawność fizyczną Pani Magdalena pokazała podczas challenge’u wspierającego osoby z zespołem stresu pourazowego - przez 25 dni, codziennie, nagrywała motywujące filmy, podczas których wykonywała 25 pompek.
Poza działalnością charytatywną Pani Magda stworzyła miejsce z myślą o kobietach, szerzeniu ich pasji i rozwoju osobistym. Prowadzi zajęcia łączące pokolenia, dla kobiet w każdym wieku.

W pracowni prowadzonej przez Panią Magdę powstawały torby ekologiczne, które trafiły na licytację i tym samym zasiliły konto jednej z fundacji, wspierającej leczenie Kordiana, jednego z mieszkańców Lublińca.

Iwona Miechowicz
Pani Iwona jest sumienną i ambitną pracownicą, świetnie odnajdującą się w branży zdominowanej przez mężczyzn.
Pani Iwona służy w wojsku, jako żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej i jest w tym świetna! Za wzorową postawę i zasługi została odznaczoną przez dowódcę 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Potrafi zrobić piękny manicure, upiec fantastyczny tort oraz wziąć udział w biegach (najczęściej biega charytatywnie). Pani Iwona to „kobieta orkiestra”, ale przede wszystkim dobry człowiek i wspaniała przyjaciółka. Całe życie poświęca się dla innych - dla swoich dzieci, dla innych ludzi, dla idei, dla ojczyzny.

Karolina Król-Słota
Pani Karolina aktywnie angażuje się organizację akcji ekologicznych i charytatywnych w naszym mieście.
Nominację otrzymała za odwagę w przeciwstawianiu się obłudzie, kłamstwu, hipokryzji, krzywdzie, poniżaniu i upokarzaniu innych. Pani Karolina angażuje się w sprawy społeczne, w walkę o prawa kobiet oraz w walkę z rasizmem i homofobią, jak również w pomoc słabym, bezbronnym i bezradnym.

Czesława Włuka
Pani Czesława jest aktywnie zaangażowana w życie miasta, pełni funkcję radnej Rady Miejskiej. Znana jest mieszkańcom z działalności społecznej – organizuje lub włącza się w liczne akcje charytatywne, a także projekty społeczne. Z kronikarską dokładnością dokumentuje życie miasta, tworząc obszerne fotorelacje z wydarzeń, którymi żyje Lubliniec.

Pani Czesława nominację otrzymała również za przeciwstawianie się obłudzie, kłamstwu, hipokryzji, krzywdzie, poniżaniu, upokarzaniu innych oraz za walkę o prawa dla kobiet, walkę z rasizmem i homofobią, za pomoc słabym i bezbronnym.

Ilona Kasprowicz
Pani Ilona pracuje na stanowisku naczelnej pielęgniarki w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu. Jest osobą energiczną, pełną zapału do pracy, nieustannie szukającą rozwiązań jak ulepszyć funkcjonowanie szpitala i podnieść choć w najmniejszym stopniu komfort pacjentów, dbając o ich zdrowie fizyczne i psychiczne.

Pani Ilona to kobieta o silnym charakterze, nie boi się wyzwań ani trudnych sytuacji, dba o swój zespół, dzieli się wiedzą medyczną. Jest opanowana, wytrwała, właściwie nie schodzi ze swego stanowiska pracy, nawet w najtrudniejszych momentach, mimo to dużo się uśmiecha i ma świetne poczucie humoru.

W czasie pandemii Pani Ilona nawiązała współpracę z wieloma instytucjami, organizacjami czy firmami, by wspierać pacjentów i szpital. Mieszkańcy mogli ją poznać bliżej dzięki kontaktowi z wolontariuszami działającymi na rzecz szpitala. Była łącznikiem między wolontariuszami a szpitalem, podpowiadała, czego potrzeba, na jakie sprzęty można przeznaczyć pieniądze ze zbiórek. Wspierała, pocieszała, uspokajała i przekazywała mieszkańcom rzetelną wiedzę na tematy związane z pandemią, np. za pomocą mediów społecznościowych.

W ostatnim czasie, często przez 7 dni w tygodniu, nadzoruje szczepienia przeciw Covid-19 w Punkcie Szczepień SP ZOZ w Lublińcu i dba o ich prawidłowy przebieg.

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Materiał oryginalny: "Kapelusz Edyty" 2021. Sprawdź, kto otrzymał lubliniecką nagrodę - Lubliniec Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie