Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lubliniec. Trwają prace nad przebudową ulicy Plebiscytowej (VIDEO)

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Trwają prace budowlane na prawie 400-metorwym odcinku ulicy Plebiscytowej w Lublińcu. Inwestycja ma potrwać kilka miesięcy.

Przebudowa ma objąć 385 m ul. Plebiscytowej w Lublińcu (droga gminna nr 440072S) wraz z przebudową i rozbudową kanalizacji deszczowej oraz przebudową oświetlenia ulicznego.

Gmina Lubliniec otrzymała na ten cel dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które wyniosło 1 784 336,50 zł, a całkowita wartość inwestycji to 3 568 673,00 zł.

- W tym miesiącu rozpoczął się remont ulicy Plebiscytowej. Mieszkańcy długo czekali na remont drugiej części ulicy Plebiscytowej. Prace planujemy zakończyć do sierpnia tego roku. Wartość robót to prawie 3 miliony złotych. To bardzo duża inwestycja z uwagi na to, że musimy przebudować całą infrastrukturę podziemną, czyli kanalizację, i zrobić łącznik dla mieszkańców bocznej ulicy, która należy do ulicy Plebiscytowej. Największym problemem są tam drzewa, natomiast podjąłem decyzję, jeszcze w ubiegłym roku, że wszystkie drzewa, które nie są chore, pozostaną. Chore drzewa zostaną wycięte, ale w ich miejsce zostaną posadzone nowe drzewa. Tak stanie się też w innych miejscach remontowanej drogi - mówi Edward Maniura, burmistrz Lublińca.

Przy okazji tego remontu mieszkańcy dopytywali, co stanie się z granitową kostką, która tworzyła dotychczasową drogę. Jak przekonuje burmistrz, kostka granitowa zostanie zdeponowana i wykorzystywana do innych późniejszych robót brukarskich realizowanych przez miasto.

Oprócz ulicy Plebiscytowej, miasto jest na etapie rozstrzygnięć przetargowych dla ulic Cyrana i Spokojnej wraz z przebudową mostu.

- Informacje o złożonych ofertach są bardzo pozytywne. Będziemy mieć pewne oszczędności, dlatego też podjąłem decyzję o rozpoczęciu modernizacji kolejnych odcinków dróg. Szczególnie tych, które były w planie drogowym, a nie były jeszcze zrobione. Mam na myśli łącznik ulicy Kubusia Puchatka. Zapewne w najbliższym czasie zostaną ogłoszone informacje o przygotowywaniu dokumentacji do remontów kolejnych ulic. Między innymi dotyczące remontu ulicy Wiejskiej, która też długo już czeka na modernizację - dodaje Edward Maniura.

Miasto po wybudowaniu wiaduktu na ulicy Powstańców Śląskich, będzie musiało też zająć się zapewne ulicami, którymi mieszkańcy objeżdżają zamknięty wiadukt.

- Akurat ulica Klonowa została przed 15 laty gruntownie wykonana i jej stan jest bardzo dobry. Ulica Częstochowska też nie będzie wymagała remontu. Natomiast na pewno powiatowa ulica, jaką jest ulica Droniowicka, wymaga remontu. W ostatnich rozmowach zarówno ze starostą, jak i wicestarostą zostało uzgodnione, że będzie wykonana dokumentacja techniczna i wspólnie będziemy aplikować o środki zewnętrzne, żeby zmodernizować tę ulicę w ciągu roku lub dwóch lat - zapowiedział burmistrz Maniura.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto