Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lubliniec. Dzień Myśli Braterskiej na miejskim rynku

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Lubliniec. Dzień Myśli Braterskiej na miejskim rynku
Lubliniec. Dzień Myśli Braterskiej na miejskim rynku Daniel Dmitriew
W czwartek 21 lutego na lublinieckim rynku tradycyjnie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Myśli Braterskiej.

W zgromadzeniu na lublinieckim rynku wzięli udział harcerze, harcerki, zuchy, instruktorzy i instruktorki Hufca ZHP Lubliniec im. 74 Górnośląskiego Pułku Piechoty, a także władze miasta Lublińca - burmistrz Edward Maniura i wiceburmistrz Anna Jonczyk-Drzymała oraz Dawid Smol dyrektor biura posła Andrzeja Gawrona.

Obchody poprowadził druh Kuba Mann, zaś gościem specjalnym był gen. Robert Baden Powell, który podzielił się swoimi wspomnieniami z czasów Afryki. - Cieszymy się, że było nas tak wielu i nikt nie odszedł od ogniska z pustymi rękoma, gdyż otrzymali niezbędnik, który każdy będzie mógł wykorzystać już na najbliższym biwaku - mówią lublinieccy harcerze.

Dzień Myśli Braterskiej w ZHP to okazja do spotkań, rozmów, zbiórek, podczas których harcerze i harcerki zawiązują wspólny krąg, aby połączyła ich braterska iskierka, która w tym dniu ma jeszcze większe znaczenie.

- Dzień Myśli Braterskiej to wspólne święto harcerek, skautek, harcerzy i skautów na całym świecie, które upamiętnia urodziny założycieli skautingu Roberta i Olave Baden-Powell. W tym dniu jako Związek Harcerstwa Polskiego myślimy nie tylko o osobach, które są częścią ruchu, ale także o naszych partnerach, którzy wspierają w nas w codziennej pracy wychowawczej i pomagają zdobywać młodym ludziom sprawności na całe życie. Z okazji obchodzonego na całym świecie Dnia Myśli Braterskiej, życzymy zuchowej radości rozświetlającej codzienność oraz prawdziwe harcerskich przygód, przynoszących przyjaciół i sprawności na całe życie. Mamy nadzieję, że nadal będziemy kroczyć wspólnym szlakiem, niosąc wartości braterstwa, pokoju, przyjaźni i służby na rzecz drugiego człowieka. Mówi się, że do wychowania dziecka potrzeba całej wioski. Cieszymy się, że z nami ją tworzycie i razem wspieramy młodych ludzi we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań - mówiła naczelniczka ZHP hm. Martyna Kowacka Przewodniczący ZHP hm. Krzysztof Pater

Związek Harcerstwa Polskiego to największa w Polsce młodzieżowa organizacja, która zrzesza ponad 100 000 członków. Od ponad 100 lat ZHP wspiera rozwój dzieci i młodzieży, kształtuje proaktywną postawę oraz umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych w dorosłym życiu. Dzięki codziennemu zaangażowaniu ponad 12 000 instruktorów-wolontariuszy, ZHP oferuje nie tylko wyjątkowe harcerskie wyjazdy, ale także różnorodne aktywności pozalekcyjne, które odbywają się przez cały rok. Kultywowanie wartości takich jak przyjaźń, przygoda, rozwój
i obywatelskość sprawiają, że harcerstwo odpowiada zarówno na aktualne potrzeby młodych ludzi, jak i na wyzwania współczesnego świata. ZHP jest również jednym z aktywnych członków-założycieli Międzynarodowej Organizacji Ruchu Skautowego WOSM, która skupia ponad 40 mln skautów na całym świecie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto