Wystartowała Liga Koszykówki w Lublińcu WYNIKI

Piotr Ciastek
W środę 5 października lublinieccy koszykarze rozpoczęli swoje zmagania na ligowych parkietach.

Koszykówka. III liga mężczyzn

W meczu inugaracyjnym na własnej hali zmierzyli się z zespołem KS Meble Dobrodzień. Spotkanie od pierwszego gwizdka sędziego do siódmej minuty pierwszej kwarty był bardzo wyrównany 18:17, jednak w ostatnich trzech minutach gospodarze zagrali bardzo dobrze po obu stronach boiska i pierwsza kwarta kończy się 9-punktową przewagą Basketu Lubliniec 26 :17. W drugiej kwarcie koszykarze miejscowi powiększali przewagę, która wynosiła nawet 19 punktów 40:21, ale niestety nie udało się zejść na przerwę koszykarzom z Lublińca z taką solidną zaliczką. Zespół z Dobrodzienia zdołal odrobić kilka punktów i po pierwszej połowie zespół prowadzony przez Adama Richtera wygrywał 10 punktami 51:41.Po zamianie stron boiska, gospodarz rozpoczął od bardzo dobrej obrony przechwytując kilka piłek na połowie boiska rywala zdobywając kilka łatwych punktów, w szczególności w tej kwarcie wyróżnić należy wysokich zawodników: Kulicki, Pietrzik, Paszek, którzy razem zdobyli 21 punktów na 27 zespołu.Trzecia kwarta kończy się 27 :15, a wynik na tablicy wskazuje 78:51. Ostania kwarta jest bardzo wyrównana -kosz za kosz i ostatecznie miejscowi wygrywają 105 do 79.

III Liga

Akademia Sportowa Lubliniec vs KS Start Meble Dobrodzień 105:79
Punkty dla Akademii zdobyli : Borosz Tomasz 0,Pietrzik Adam 16, Richter Adam 27(3x3), Sawicki Marcin 4,Paszek Grzegorz 16, Krafczyk Denis 2, Świtek Seweryn 2,Kulicki Mateusz 28,Grus Jakub 10(2x3) trener Richter Adam