Lubliniecka koszykówka. Jak poszło Akademii Sportowej w Turawie?

Piotr Ciastek
Lubliniecka koszykówka. Jak poszło Akademii Sportowej w Turawie? arc
Koszykówka - 3 Liga. Minimalna porażka w pierwszym spotkaniu zespołu Akademii Sportowej w Turawie 80:81.

Zespół prowadzony przez Adama Richtera doznał pierwszej porażki w rozgrywkach trzeciej Ligi ulegając na wyjeździe drużynie Aldom Turawa. Spotkanie przez trzy kwarty było pod kontrolą gospodarzy ,którzy prowadzili 15 punktami, jednak zespół z Lublińca wrócił do gry i na minutę przed końcem meczu objął prowadzenie 80:79. W przedostatniej akcji zawodnik Turawy, Krzysztof Kurdzienko został sfaulowany i skutecznie wykorzystał dwa rzuty z linii osobistych. Ta sama sztuka nie udała się kapitanowi drużyny Akademii Sportowej, który na trzy sekundy przed końcem spotkania również został sfaulowany i niestety chybił dwukrotnie z linii rzutów wolnych.
W takich okolicznościach zespół z przegrywa pierwsze spotkanie w opolskiej trzeciej lidze

LZS Aldom Turawa : Akademia Sportowa Lubliniec 81:80

Punkty zdobyli dla Akademii :Pasieka S.21, Pietrzik A. 25, Richter A.14, Krafczyk D.18 Toman P. 2, Borosz T. Trener Richter Adam