Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wieczór poezji w domu kultury w Koszęcinie

red
Wieczór poezji w domu kultury Koszęcinie
Wieczór poezji w domu kultury Koszęcinie arc DK Koszęcin
Sobotni wieczór w Domu Kultury im. Walentego Roździeńskiego w Koszęcinie upłynął pod znakiem poezji Pani Wandy Stawiarz oraz jej ś. p. szwagra Pana Romualda Stawiarza.

Wieczór ten zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników. Jak podkreśla koszęciński dom kultury, melancholijny klimat podkreślił również wystrój sali widowiskowej. Zapalone świece i jesienne liście, idealnie komponowały się z utworami odczytywanymi przez artystów koszęcińskiej grupy teatralnej ALeTEATЯ pod kierownictwem Aliny Szczepanowskiej. Wszystko to w otoczeniu nastrojowego podkładu muzycznego w wykonaniu Stefanii Bieli. Zgromadzeni widzowie udali się w niezapomnianą, pełną pięknych wierszy, podróż po miejscach bliskich sercu koszęcińskiej poetki. W swoich wierszach wspominała m. in. lata młodości w Lipowcu, osobę swojego ojca, a także swoją wnuczkę. Nie zabrakło również wierszy nieco weselszych oraz wymagających zastanowienia się nad sprawami doczesnymi. Nie da się ukryć, że był to wieczór przepełniony dobrymi, pokrzepiającymi i refleksyjnymi słowami. Były one pełne wiary, miłości i nadziei. Obok tej swoistej sentymentalnej podróży, nie sposób było przejść obojętnie. Niejedna osoba zapewne zaczęła wspominać dawne czasy, kiedy to interakcje międzyludzkie twarzą w twarz były na porządku dziennym.

Na samym końcu głos zabrała sama autorka. Pani Wanda po wyjściu na scenę nie kryła dużego wzruszenia. Podziękowała najbliższym osobom za ich wkład w swoje życie. Wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów wręczył autorce bukiet przepięknych kwiatów. Dodał również, że chyba nikomu nie trzeba udowadniać, że „Koszęcin kulturą stoi”. Nie szczędził miłych słów Alinie Szczepanowskiej, dyrektor Domu Kultury w Koszęcinie Renacie Pyrek oraz Stefanii Bieli. „Wszystko czego dotkną, zamienia się w złoto” – te słowa dobitnie świadczą o ich profesjonalizmie i pełnym zaangażowaniu. Pani Wanda poruszona całą atmosferą, odebrała też gratulacje od członków swojej rodziny, którzy towarzyszyli jej w tym magicznym wieczorze. Słów uznania nie kryli też członkowie chóru „Lutnia”, którzy pogratulowali Pani Stawiarz wielkiego talentu.

Dom Kultury w Koszęcinie zajmuje się animowaniem życia kulturalnego w Koszęcinie. Prowadzi liczne zajęcia w kołach i sekcjach, m.in. plastyczne, wokalne, baletowe, gry na instrumentach muzycznych. W jego ramach działa chór „Lutnia” i Koszęcińska Orkiestra Dęta.

Dom Kultury w Koszęcinie jest samorządową instytucją kultury. Zgodnie ze statutem, celem jego działalności jest rozpoznawanie, rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb oraz zainteresowań kulturalnych mieszkańców gminy Koszęcin.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto