MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Te firmy z Lublińca są najbogatsze? One rozwijają się NAJLEPIEJ i sporo zarobiły. Jest tu Polimer, Społem, Bitum... Diamenty Forbesa 2024

Matylda Opal
BÄCKER SYSTEMS Sp. z o.o.
Te firmy z Lublińca są najbogatsze? One rozwijają się NAJLEPIEJ i sporo zarobiły. Redakcja „Forbes” po raz 16. publikuje zestawienie diamentów, czyli najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Tegoroczna, rekordowo długa Diamentowa lista firm przekroczyła 29 tys. przedsiębiorstw! Poznajcie TOP12 najlepiej radzących sobie na rynku firm z Lublińca. Kto znalazł się na podium? Zobacz ZDJĘCIA i poznaj wyniki.

Te firmy z Lublińca rozwijają się NAJSZYBCIEJ - oto Diamenty Forbesa 2024

Sprawdź LISTĘ 12. dynamicznie rozwijających się firm z Lublińca - kliknij TUTAJ!

Województwo śląskie z 1329 diamentowymi firmami zajmuje drugie miejsce wśród województw w całej Polce!
W regionie jest zarejestrowanych 10,5 proc. krajowych firm. 167 przedsiębiorstw to duże firmy z przychodami powyżej 250 mln zł. Największymi Diamentami w regionie są huta stali CMC Poland z Zawiercia oraz Arcelormittal Distribution Solutions Poland – dostawca inteligentnych rozwiązań stalowych. Do największych aglomeracji należą Katowice – ponad 250 diamentowych firm ma tu swoją siedzibę!

Zobacz, które firmy z Lublińca są w czołówce tego rankingu:

Wyniki tegorocznego rankingu opierają się na wskaźnikach za 2018-2022 roku, czyli uwzględniają czas po pandemicznego odbicia w gospodarce, ale także efekt wybuchu wojny na Ukrainie

Metodologia rankingu

W zestawieniu znalazły się firmy, które w trzech ostatnich latach najszybciej zwiększały swoją wartość. Jak podaje miesięcznik Forbes, pod uwagę brano firmy, które do KRS złożyły sprawozdanie finansowe lub bezpośrednio przesłały je do Dun & Bradstreet Poland. Eliminowane są przedsiębiorstwa znajdujące się w upadłości lub likwidacji. Diamentami Forbesa zostały te o dodatnim wyniku finansowym i o współczynniku ryzyka współpracy wyższym niż 4, ocenianym wg ratingu Dun & Bradstreet Poland.

Nagrodzone firmy dzielone są na trzy kategorie według przychodów ze sprzedaży w ostatnim roku obrachunkowym: firmy małe z przychodem ze sprzedaży od 5 do 50 mln zł, firmy średnie z przychodem ze sprzedaży od 50 do 250 mln zł, firmy duże z przychodem ze sprzedaży powyżej 250 mln zł.

Analitycy Dun & Bradstreet Poland wycenili przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską łączącą metodę majątkową i dochodową. Wartość przedsiębiorstw (W) jest średnią ważoną ich majątku (Wm) i wartości dochodowej (Wd) według wzoru: ŚW = (Wm + 2Wd) / 3. Majątek wyceniono na podstawie średniej arytmetycznej jego wartości likwidacyjnej oraz wartości księgowej netto spółki, która kwotowo odpowiada kapitałowi własnemu firm pomniejszonemu o wartości niematerialne i prawne. Wartość dochodowa to z kolei średnia zysków z lat 2021–2017. Wycena wartości nie uwzględnia wartości marek handlowych i dotyczy końca 2021 roku.

/za forbes.pl/

Więcej o metodologii rankingu możesz przeczytać na stronie Organizatora >>TUTAJ<<

Te firmy z Lublińca są najbogatsze? One rozwijają się NAJLEP...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto