Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Unikaj pracy w tych miastach! Tu w woj. śląskim zarobisz najmniej. Na LIŚCIE TOP 15 m.in. Pszów, Lubliniec, Radlin...

KK
Lista benefitów, które pracodawcy oferują swoim podwładnym jest naprawdę spora, jednak nic nie motywuje równie mocno, jak pokaźna suma na koncie pod koniec miesiąca. Niestety wciąż odczuwamy skutki postpandemicznej rzeczywistości, do tego doszła wojna w Ukrainie i pędząca inflacja. To wszystko sprawia, że znacznie trudniej o godne wynagrodzenie, czy podwyżkę. W naszej galerii znajdziecie miasta z najniższym przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem brutto w województwie śląskim.

W tych miastach woj. śląskiego płacą najgorzej! Sprawdź, gdzie kwota wynagrodzeń jest najniższa

Ranking powstał w oparciu o dane GUS dla powiatów z 2021 roku. Opiera się na zestawieniu miast porównanych pod kątem przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw zatrudniających więcej niż 9 osób.

Wynik uzyskiwany przez Główny Urząd Statystyczny to stosunek sumy wynagrodzeń brutto, wypłacanych w firmach zatrudniających więcej niż 9 osób, do liczby osób pracujących. W statystykach uwzględnia się wyłącznie pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Dane o przeciętnych wynagrodzeniach podawane są w ujęciu brutto, czyli razem z podatkiem dochodowym PIT oraz składkami na obowiązkowe ubezpieczenie emerytalne, rentowe i chorobowe

Jak przedstawiają się dane dla województwa śląskiego?

Najwyżej w rankingu miast na Śląsku jest Jastrzębie-Zdrój. Uśrednione wynagrodzenie pracowników tego miasta, to blisko 9 tys. zł. Dzięki temu w krajowym rankingu zajmuje trzecie miejsce, ustępując jedynie Ścinawie i Lubinowi. Wysoko w tabeli są także Katowice i Gliwice.

Z kolei najniższe miesięczne wynagrodzenie brutto otrzymują mieszkańcy Krzepic i Kłobucka. Na 964 miasta, ujęte w rankingu, zajmują ex aequo 941 miejsce. Oznacza to, że średnie przychody są jednymi z niższych w skali całej Polski i najniższymi w naszym województwie.

Unikaj pracy w tych miastach! Tu w woj. śląskim zarobisz naj...

Więcej: https://www.polskawliczbach.pl

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto