Lublinieccy badmintoniści przywieźli z Lörrach sześć medali [ZDJĘCIA]

Sonia Wachowska
Reprezentacja Powiatu Lublinieckiego w badmintonie w ramach partnerstwa powiatów Lubliniec i Lörrach wyjechała na turniej 30 Sengelen Cup Schopfheim, który odbył się 4 lipca w Niemczech.

Do Lörrach pojechało dziewięciu zawodników: Agnieszka Foryta, Hanna Szymańska, Zuzanna Luban, Eliza Kwiatkowska, Jędrzej Wachowski, Dawid Ziarniak, Aleksandra Ptak, Anna Czempik, Piotr Białas i trenerzy – Sonia Wachowska i Tomasz Białas. Głównym celem wyjazdu do Niemiec było wzięcie udziału w Międzynarodowym Turnieju Sengelen Cup.

Już w dniu przyjazdu do Lörrach, gdzie panowały prawie tropikalne upały (37 stopni) gospodarze zapewnili uczestnikom wyjazdu wiele atrakcji. Jedną z nich było spędzanie kilku godzin na basenie. Były skoki z trampoliny, zjazdy z wszystkich możliwych zjeżdżalni, pływanie i opalanie.

Po południu rozegrano sparing z zawodnikami TSG Badminton w pobliskim Schopfheim. Zarówno w hali, jak i na zewnątrz temperatura przekraczała 36 stopni Celsjusza, co bynajmniej nie przeszkadzało zawodnikom przez prawie trzy godziny we wszystkich możliwych układach polsko - niemieckich grać single, miksty i deble. Wieczór zakończył wspólny grill z zawodnikami klubu badmintonowego z Schopfheim.

Drugi dzień pobytu lublinieckich badmintonistów rozpoczęła wycieczka na czwarty co do wysokości szczyt pasma górskiego Gór Szwarzwaldu – Herzogenhorn. Była to wspólna wycieczka z zawodnikami Tsg Schopfheim. Ze szczytu roztaczały się piękne widoki, w dali można było zobaczyć Alpy. Po powrocie do Lörrach było wspólne wyjście na basen, mecze piłki siatkowej w międzynarodowej obsadzie, konkursy skoków na trampolinie i bardzo dobra zabawa.

W sobotę rano rozpoczął się turniej, który zapoczątkowały oficjalne powitania, wymiana okolicznościowych prezentów, a potem rywalizacja sportowa. Turniej był rozgrywany w grach pojedynczych w kategorii U 9,U 11,U 13,U15 i U 17 oraz miał międzynarodową obsadę – grali w nim: Francuzi, Austriacy, Szwajcarzy, Niemcy oraz nasza drużyna.

Lublinieccy zawodnicy zaprezentowali się rewelacyjnie zdobywając cztery złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal.

W kategorii U-13 w finale rywalizowały o złoto dwie reprezentantki naszego powiatu. Tym razem złoty medal wywalczyła Zuzanna Luban, a srebro zawiesiła na szyi Eliza Kwiatkowska.

W kategorii U-15 w półfinale spotkały się dwie kolejne nasze zawodniczki. Agnieszka Foryta wygrała w trzech setach i potem wygrała finał, zdobywając złoty medal. Hania Szymańska wygrała mecz o 3 miejsce z zawodniczką z Schopfheim i zdobyła brązowy medal.

W kategorii U-17 Aleksandra Ptak zdobyła złoty medal wygrywając grupę , potem półfinał i finał.

W kategorii U-17 Jędrzej Wachowski wygrał kolejno cztery mecze i zdobył złoty medal.

Po zakończeniu wszystkich meczy odbyła się dekoracja zwycięzców, podium, dyplomy, nagrody rzeczowe i puchar dla najlepszej drużyny, który został wręczony na ręce Sonii Wachowskiej dla reprezentacji powiatu lublinieckiego. Po turnieju uczestnicy zwiedzili Bazyleę.

Pomyślnie przebiegała współpraca między przedstawicielami władz samorządowych oraz trenerem klubu badmintonowego Hansem Kolodziejem i Grzegorzem Trąbskim ze Starostwa Powiatowego w Lublińcu, dzięki którym świetnie porozumiewaliśmy się między sobą.