Lubliniec: Wystartował Zimnar 2016. Za nami pierwszy z 7 etapów biegu [ZDJĘCIA]

AKC
Damian Zacharski, Agnieszka Kuzyk, Piotr Koza i Klaudia Smyla zostali zwycięzcami pierwszego etapu XVI Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu. Organizatorem biegu jest Wojskowy Klub Biegacza Meta. Pierwszy etap ukończyło 97 zawodników.

Pierwszy na mecie, zlokalizowanej na początku ścieżki rowerowej w kierunku lublinieckiej dzielnicy Kokotek, zameldował się Damian Zacharski reprezentujący „Zabieganych Częstochowa”. Pokonał on dystans 7 kilometrów w 27 minut 24 sekundy.

Drugą lokatę w rywalizacji open, a pierwszą w kategorii kobiet, zajęła Agnieszka Kuzyk z lublinieckiej Mety. Natomiast tuż za nią finiszowała jej klubowa koleżanka Karolina Pilarska.

Dwa kolejne miejsca zajęli biegacze z Koszęcina. Czwarty był Piotr Gryboś, a piąty Kamil Pilarski. Bieg na 7 km ukończyło w sumie 61 zawodników i 18 zawodniczek.

W rywalizacji juniorów i juniorek na 2 km najszybszy był Piotr Koza z Koszęcina. Na mecie uzyskał czas 8 min. 15 s. Trzy kolejne lokaty zajęli reprezentanci lublinieckiej Mety. Pięć sekund do zwycięzcy stracił Karol Kubisz, a 23 sekundy – Wojciech Fokczyński.

Czwartą pozycję w klasyfikacji open i pierwszą wśród juniorek wywalczyła Klaudia Smyla. Reprezentantka Mety 2 km pokonała w 8 min. 54 s. Osiem sekund po niej finiszowała Kinga Lis z Lublińca, a szóstą lokatę zajął Konrad Kubisz z Mety. W biegu startowało 8 dziewcząt i 10 chłopców.

Do klasyfikacji ogólnej liczony jest czas 6 pierwszych etapów. Etap 7 jest biegiem kończącym cykl zawodów, a jednocześnie pozwalającym tym, którzy opuścili jeden z kolejnych biegów, na ukończenie pełnego dystansu Maratonu na Raty (osoba taka zostanie sklasyfikowana na końcu stawki za tymi osobami, które przebiegły wszystkie z kolejnych 6 etapów). Start i meta to początek trasy rowerowej Lubliniec-Kokotek przy ul. Myśliwskiej

w Lublińcu.

- II etap 7 km 16.01.2016r. – start godz. 11:00 (dzieci 10:30)
- III etap 7 km 23.01.2016r. – start godz. 11:00 (dzieci 10:30)
- IV etap 7 km 30.01.2016r. – start godz. 11:00 (dzieci 10:30)
- V etap 7 km 06.02.2016r. – start godz. 11:00 (dzieci 10:30)
- VI etap 7,195 km 13.02.2016r. – start godz. 11:00 (dzieci 10:30)
- VII epilog 7 lub 7,195 km - 20.02.2016r. – start godz. 11:00 (dzieci 10:30)

Opłata startowa wynosi 6 zł i 3 zł dla dzieci za start w każdym etapie (łącznie z 7 etapem dodatkowym). Brak opłaty skutkować. Istnieje możliwość wykupienia pakietu abonamentowego w wysokości 30 zł i 15 zł dla dzieci,

który uprawnia do startu we wszystkich (łącznie 7 etapach), bez ponoszenia dodatkowych kosztów uczestnictwa.