Lepsi od Skałki

Bartłomiej Romanek
Orzeł po porażce w Leśnicy pewnie pokonał Skałkę Żabnica.
Orzeł po porażce w Leśnicy pewnie pokonał Skałkę Żabnica. fot. Bartłomiej Romanek.
Porażka w Leśnicy oraz zwycięstwo nad Skałką Żabnica to bilans dwóch ostatnich spotkań Orła Psary-Babienica. Nasz jedyny reprezentant w trzeciej lidze w rundzie wiosennej zdobył już w sumie 18 punktów, 5 meczów wygrywają, 3 remisują i 2 razy przegrywając. Dzięki tak skutecznej grze Orzeł jest już teraz pewny utrzymania w trzeciej lidze.

Mecz w Leśnicy Orłowi nie wyszedł, mimo że na mecz pojechał prezes Adolf Więcek. - Pojechałem, bo raz nie byłem na meczu w Pawłowicach Śląskich i tam przegraliśmy. Dlatego piłkarze chcieli, żebym jechał, bo przynoszę szczęście, ale tym razem go zabrakło - mówi prezes Więcek.

Orzeł remisował do przerwy w Leśnicy 0:0, ale w drugiej połowie stracił trzy bramki. Przy stanie 2:0 najpierw czerwoną kartkę dostał Adrian Halemba, a później sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Orzeł przegrał 0:3.

- Nigdy nie miałem w zwyczaju krytykować sędziów, ale teraz zostaliśmy ewidentnie skrzywdzeni. Wejście Halemby nie nadawało się na czerwoną kartkę. To było 40 metrów od bramki przy linii bocznej. Rzut karny też był co najmniej problematyczny |- mówi Adolf Więcek.

Po niepowodzeniu w Leśnicy, Orzeł szybko zrehabilitował się za porażkę w meczu przed własną publicznością z z innym silnym rywalem Skałką Żabnica. Goście już w 3 min. objęli prowadzenie po samobójczym golu Moslera. Jeszcze przed przerwą Orła na prowadzenie wyprowadzili Kajda i Mużyłowski. W drugiej połowie wynik spotkania na 3:1 ustalił Kopański. Orzeł rozegrał bardzo dobry mecz i jest pewny utrzymania.

- Najważniejsze jest utrzymanie, a czy to będzie dziewiąte czy dziesiąte miejsce to już sprawa drugorzędna. Dla nas najważniejsze jest utrzymanie oraz fakt, że w meczu ze Skałką drużyna zagrała bardzo efektownie. To był mecz na bardzo dobrym poziomie - komentuje Adolf Więcek.

W trzeciej lidze najbliżej awansu jest Ruch Zdzieszowice, który po zwycięstwie na wyjeździe ze Skalnikiem ma 57 punktów i pewnie prowadzi. Osiem punktów do lidera traci BKS Stal Bielsko-Biała, a LZS Leśnica ma już do lidera 15 punktów straty. Miejsca 4-6 z dorobkiem 40 punktów zajmują Skałka Żabnica, Rozwój Katowice i Energetyk ROW Rybnik. W czołówce może jeszcze zamieszać Pniówek Pawłowice Śląskie, który ma 36 punktów, ale mniej rozegranych spotkań.

Orzeł z dorobkiem 30 punktów jest dziesiąty. Do Victorii Częstochowa traci 6 punktów. Jedenasty w tabeli KS Krasiejów traci już do Orła 9 punktów, dlatego mało prawdopodobne jest, żeby nasz jedyny przedstawiciel w trzeciej lidze stracił dziesiątą lokatę.

Inne wyniki: TOR Dobrzeń Wielki - Victoria Częstochowa 3:2 (1:1). Wolański trzy (19, 64, 83) - Kotas (33), Załucki (67). Energetyk ROW Rybnik - Start Namysłów 3:0 (1:0). Kocur (30), Żyrkowski (50), Dzięgielowski (88). Skalnik Gracze - Ruch Zdzieszowice 1:3 (0:1). Gortowski (82) - Kiliński (16), Andraszak (47), Damrat (52). LZS Leśnica - KS Krasiejów 2:1 (0:0). Wróbel (53), Sadowski (67) - Rybitwa (90). Mecze Start Bogdanowice - Victoria Chróścice oraz BKS Stal Bielsko-Biała - Rozwój Katowice zostały odwołane.