Piłka nożna: Sparta Lubliniec przegrała w Zawierciu z Wartą. W okręgówce też nasi przegrywali, poza Kamieńskimi Młynami

PW
LKS Sparta Lubliniec
Niezła gra i prowadzenie nie wystarczyły – Sparta Lubliniec przegrała na wyjeździe z Wartą Zawiercie w 20. kolejce Haiz IV ligi śląskiej gr. I. Niewystarczająco skutecznie grali też piłkarscy przedstawiciele powiatu lublinieckiego w okręgówce. Zwycięstwo odniosła tylko Warta Kamieńskie Młyny, ale za to wyjątkowo okazałe.

W sobotę 14 kwietnia „Spartanie” z Lublińca pojechali po punkty do Zawiercia. Początek meczu z Wartą ułożył się pomyślnie. Już w 18. minucie dał Sparcie prowadzenie Szymon Perkowski. Kiedy wydawało się, że do szatni klub z Lublińca zejdzie z jednobramkową zaliczką, w 43. minucie padło wyrównanie ze strony gospodarzy. Po przerwie Warta poszła za ciosem i w 53. minucie strzeliła drugą bramkę. Strat niestety nie udało się już odrobić.

Po przegranej w Zawierciu Sparta nadal jest 14. w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Do trzynastego Rakowa II Częstochowa i dwunastej Warty Zawiercie traci 4 punkty. Liderem jest Ruch Radzionków, który zgromadził 44 punkty w 19 meczach.

W ostatni weekend grała też okręgówka. Bardzo wysokie zwycięstwo odniosła Warta Kamieńskie Młyny, która u siebie rozgromiła Płomień Częstochowa 6:1. Znacznie gorzej wypadły pozostałe drużyny z naszego powiatu. Orzeł Pasy – Babienica nie sprostał Zielonym Żarki i przegrał na własnym boisku 1:3. MLKS Woźniki również był w ostatniej kolejce gospodarzem i niestety okazał się nazbyt gościnny, ulegając 2:4 Orłowi Kiedrzyn.
Wreszcie Jedność Boronów pojechała na wyjazdowy mecz do Kłomnic, gdzie w stosunku 0:1 przegrała z miejscową drużyną.

Po 22 kolejkach liderem jest właśnie ekipa Gminy Kłomnice, która o punkt wyprzedza Orła Kiedrzyn i o dwa Zielonych Żarki. MLKS Woźniki jest siódmy, Orzeł Pasy – Babienica czternasta, Warta Kamieńskie Młyny szesnasta, a Jedność Boronów siedemnasty. Zarówno Sparta Lubliniec, jak i nasze drużyny z okręgówki na jutro maja zaplanowane swoje kolejne spotkania.