Karolina Pilarska ciągle na fali. Poprawiła życiówkę aż o 35 sekund!

Krzysztof Szwed
W sobotę, w Białogardzie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w biegu na 10000 m. W rywalizacji pań czwarte miejsce wywalczyła Karolina Pilarska z Wojskowego Klubu Biegacza Meta Lubliniec (34 min 41,33 s).

Reprezentantka Mety, choć nie zajęła miejsca na podium, dobrze oceniła swój występ na zawodach.

– Jestem bardzo szczęśliwa. Spełniałam swoje kolejne wielkie marzenie. Pokonałam barierę 35 minut i to z zapasem 18 sekund – mówi zawodniczka, która w Białogardzie aż o 35 s pobiła rekord życiowy.

W ubiegłą sobotę również jej koledzy klubowi uzyskali dobre wyniki w biegach w Świętoszowie i Lublińcu. W IV Półmaratonie Świętoszowskim 3. miejsce na podium zajął Daniel Dulski z rezultatem 01:16,32.

Z kolei zwycięzcą Zielonego Maratonu Leśnego w Lublińcu został Jacek Bajda. Reprezentant Mety Lubliniec wyprzedził kolegów klubowych: Adama Wałowskiego i Tomasza Kulińskiego.