MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ile można zarobić „na kasie” w supermarkecie? To już nie jest najniższa krajowa

Mikołaj Wójtowicz
Mikołaj Wójtowicz
Sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w sieci w Biedronce, zarobi od lipca 2023 r. nie mniej niż 4050 zł do 4400 zł brutto. Tymczasem kasjerów coraz częściej zastępują kasy samoobsługowe.
Sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w sieci w Biedronce, zarobi od lipca 2023 r. nie mniej niż 4050 zł do 4400 zł brutto. Tymczasem kasjerów coraz częściej zastępują kasy samoobsługowe. materiały prasowe sieci Biedronka
Jak dostać pracę w supermarkecie i ile można tam zarobić? Choć pozyskiwanie pracowników w branży retail nie jest już tak trudne, jak np. w ubiegłym roku, nadal stanowi istotne wyzwanie dla sieci handlowych. Pandemia COVID-19 i wojna na Ukrainie wpłynęły na branżę handlową oraz oczekiwania pracowników. Jaką ofertę dla pracowników mają sieci handlowe i w jaki sposób chcą przyciągnąć do siebie potencjalnych kandydatów do pracy? Na jakie pieniądze możemy liczyć, pracując w sieciach handlowych?

Spis treści

Zarobki w Biedronce – ile wynoszą obecnie i ile zarobimy od lipca?

Od początku stycznia tego roku sprzedawca-kasjer w Biedronce zarabia:

 • od 3950 zł do 4300 zł brutto, jeżeli dopiero rozpoczyna pracę w sieci,
 • od 4100 zł do 4550 zł brutto, jeśli ma staż powyżej 3 lat.

Początkujący kierownik sklepu dostanie nie mniej niż 5800 zł brutto.

Pracownicy centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka otrzymują:

 • od 4300 - 4600 zł brutto (magazynier z najmniejszym stażem),
 • od 4950 - 5250 zł brutto (inspektor ds. administracyjno-magazynowych).

Od 1 lipca br. ponad 60 tys. pracowników sieci dostanie podwyżki. Sprzedawca-kasjer, rozpoczynający pracę w sieci, zarobi od lipca 2023 r. nie mniej niż 4050 zł do 4400 zł brutto, a jeśli ma staż powyżej 3 lat od 4200 zł do 4650 zł brutto.

Magazynier z najmniejszym stażem będzie mógł liczyć na 4400 - 4700 zł brutto, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 5050 - 5350 zł brutto. Po trzech latach stawki te zwiększają się odpowiednio do poziomu 4850-5150 zł brutto i 5350-5650 zł brutto.

Lidl – ile zarabiają pracownicy Lidla na etacie?

Od początku 2023 r. pracownicy Lidla zarabiają:

 • od 4200 zł brutto do 5150 zł brutto będą zarabiać pracownicy sklepów na początku zatrudnienia,
 • pd 4400 zł brutto do 5350 zł brutto zarobimy po roku pracy,
 • pd 4600 zł brutto do 5600 zł brutto otrzymamy po dwóch latach stażu pracy
 • pd 6700 zł brutto do 7000 zł brutto otrzymają menedżerowie sklepów, jeżeli dopiero rozpoczynają pracę na tym stanowisku,
 • pd 7000 zł brutto do 7400 zł brutto zarobi menedżer sklepu po roku pracy na tym stanowisku,
 • pd 7800 zł brutto do 8300 zł brutto otrzyma menedżer po 2 latach pracy.

Sprawdzamy zarobki w Aldi. Ile aktualnie one wynoszą?

Od początku 2023 r. w sieci Aldi:

 • od 3710 do 4210 zł zarobi początkujący sprzedawca,
 • od 4010 do 4610 zł otrzyma sprzedawca z trzyletnim doświadczeniem,
 • od 5910 do 6810 zł dostanie początkujący kierownik sklepu,
 • od 6810 do 7710 zł zarobi kierownik sklepu z trzyletnim doświadczeniem.

Ile można zarobić jako kasjer w Kauflandzie?

Od początku 2023 r. osoby rozpoczynające pracę na stanowisku kasjer-sprzedawca w zależności od lokalizacji mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 4200-5000 zł brutto. Po roku pracy otrzymają wynagrodzenie w wysokości 4400-5200 zł brutto.

Czy łatwo dostać pracę w supermarkecie? Tak sklepy wielkopowierzchniowe chcą zatrzymać pracowników u siebie

Rynek pracy w obszarze handlu detalicznego charakteryzuje się stosunkowo wysokim współczynnikiem fluktuacji na tle innych sektorów. Według danych agencji Randstad z początku 2023 r. 22% badanych zadeklarowało zmianę pracodawcy w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

- Planując długofalowo procesy rekrutacyjne, sieci handlowe muszą mieć na uwadze m.in. okresowe zwiększenie ruchu w miejscowościach turystycznych i kurortach, a tym samym większe zapotrzebowanie na pracowników w wybranych lokalizacjach, również w obliczu okresu urlopowego. Istnieje na to kilka racjonalnych sposobów, po które sieci handlowe sięgają, jak na przykład relokacja członków zespołu sprzedaży czy dodatkowe rekrutacje – tłumaczy Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego w Kaufland Polska.

Jak dodaje – w sieci Kaufland korzysta się ze specjalnego systemu, który prognozuje optymalną obsadę personelu z uwzględnieniem zachodzących w sklepie procesów i frekwencji klientów.

- Specyfika branży powoduje, że zatrzymanie pracowników w zespole stanowi niezmienny priorytet, który jednak w obliczu wyzwań z ostatnich lat dodatkowo zyskał na znaczeniu. Oczywiście istnieją pewne „ponadczasowe” czynniki, jak na przykład atrakcyjne rynkowo wynagrodzenie, benefity, wsparcie dla pracowników będących rodzicami itp., które wpływają na satysfakcję z pracy czy też zwiększają szansę pozyskania nowej osoby do pracy, jednak w mojej ocenie warto również na bieżąco weryfikować rzeczywiste potrzeby pracowników lub kandydatów – zarówno poprzez raporty rynkowe, jak i wsłuchiwanie się w głosy członków zespołu, na co w naszej sieci kładziemy duży nacisk – tłumaczy Małgorzata Ławnik.

Podkreśla także, że z badania „Monitor rynku pracy. Randstad” z lutego 2023 możemy poznać najważniejsze czynniki wpływające na rosnącą rotację. To właśnie one zachęcają do zmiany miejsca zatrudnienia. Są to:

 • perspektywa wyższego wynagrodzenia (43%),
 • korzystniejsza forma zatrudnienia u nowego pracodawcy (37%).

- Duża rotacja to problematyczna kwestia przynajmniej na kilku poziomach. Znalezienie kandydata o odpowiednich kompetencjach, prowadzenie procesów rekrutacyjnych, onboarding – wszystkie te czynniki stanowią dodatkowe koszty dla pracodawcy. Warto pamiętać, że zaangażowanie firm i konsekwencja w realizowaniu przemyślanej polityki personalnej mogą pomóc istotnie je ograniczyć nawet w branży, która charakteryzuje się wysokim poziomem fluktuacji – dodaje Małgorzata Ławnik z Kauflandu.

Ofert pracy z konkretnymi stawkami na danym stanowisku możemy szukać na oficjalnych stronach internetowych sieci handlowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ile można zarobić „na kasie” w supermarkecie? To już nie jest najniższa krajowa - Strefa Biznesu

Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto