Bieg o Nóź Komandosa

Bartłomiej Romanek
Już po raz czternasty lubliniecka Meta zorganizował Bieg o Nóż Komandosa. Bieg nosił w tym roku imię śp. gen. Włodzimierza Potasińskiego. Bieg o Nóż Komandosa to najstarszy bieg cyklicznie organizowany przez największy klub lekkoatletyczny w naszym powiecie.

W tym roku na starcie stanęli tylko przedstawiciele służb mundurowych, ale na boisku Unii Lubliniec przeprowadzono także biegi dla dzieci, w których udział wzięło aż 374 młodych ludzi. Rywalizowali oni w aż dziesięciu różnych kategoriach.

– Bardzo lubię biegać, z kolegami trenuję tę dyscyplinę sportową. Startując w piątkowym biegu chciałem sprawdzić swoje możliwości, zwłaszcza, że trasa biegu nie należała do łatwych. Cieszę się, że udało mi całkiem nieźle wypaść w sztafecie. Planuję wziąć udział w kolejnych edycjach tego biegu – mówi uradowany Przemek Jeziorski, który w klasyfikacji indywidualnej zajął dziesiąte miejsce.

W biegu głównym na dystansie 13 kilometrów triumfował Rafał Wójcik z 12BZ Szczecin. Drugie miejsce zajął Sebastian Wąsicki z 1 BZ Lębork, a trzecie Maciej Wojciechowski z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Z naszych zawodników najwyżej sklasyfikowano Łukasza Maruszczyka, które reprezentując barwy KP PSP w Lublińcu, był 57.

W klasyfikacji drużynowej wygrał 1 BZ Lębork – 7BOW przed 12BZ Szczecin i Agencją Mienia Wojskowego. WKB Meta Lubliniec uplasowała się na 24. miejscu.
Wśród pań triumfowała Elżbieta Jarosz z Paq Quest Jelcz Laskowice przed Aleksandrą Saraceń KRP Warszawa VII i Magdaleną Wawrzyniak. Bieg weteranów wygrał lublińczanin Krzysztof Szwed przed Vitalijem Omelchenką i Olegiem Kozmenką.

Bieg ukończyło 291 osób w tym 19 pań. W Afganistanie stratowało 46 osób, a bieg odbył się także we Francji. Miss Biegu została chor. Magdalena Gondek, wicemiss plut. Katarzyna Żurek, a drugą wicemiss st.kpr.pchor. Magdalena Wawrzyniak.