Zawodniczki STB Energia Lubliniec medalistkami Mistrzostw Polski! [ZDJĘCIA]

AKC
Zawodniczki STB Energia Lubliniec sprawiły kibicom fantastyczny prezent świąteczny. Nasz badmintonistki zdobyły srebrny medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych Białymstoku.

Drużyna w składzie: Agnieszka Foryta, Eliza Kwiatkowska, Zuzanna Luban i Hanna Szymańska, po wygranych meczach z Suwałkami (5-0), Zamościem (5-0) i Białymstokiem (5-0), w meczu o złoto uległa 2-3 Bieruniowi.

Mecz pomiędzy drużynami polega na rozegraniu pięciu pojedynków: 1 singiel, 1 debel, 2 singiel, 2 debel, 3 singiel.

W meczu finałowym po czterech spotkaniach stan rywalizacji wynosił 2:2. Mecze były bardzo zacięte, pełne emocji, zwrotów akcji, większość trwała trzy sety. W jednym z meczów Hania Szymańska obroniła dwie lotki meczowe i wygrała set na przewagi 30-28 (normalnie set kończy 21 punkt ), a potem wygrała cały mecz 2-1.

Ostatni, trzeci singiel rozstrzygał o zwycięstwie. Tu też nie zabrakło emocji - Zuzia Luban walczyła o każdą lotkę - pierwszy set przegrała 20-22. Srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski jest dla zawodniczek, trenerów i klubu ogromnym sukcesem.

W sobotę, 17 grudnia rozpoczęła się rywalizacja w kategorii junior - zawodniczki STB Energii Lubliniec w składzie: Anna Czempik, Eliza Kwiatkowska, Agnieszka Foryta, Zuzanna Luban i Hania Szymańska zostały brązowymi medalistkami Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek w Badmintonie, Białystok 2016 r.

O zdobyciu medalu przesądził wygrany mecz z Jelenią Górą (5-0). Z Drużynowych Mistrzostw Polski w Badmintonie zawodniczki STB Energii Lubliniec przywiozły dwa medale.

Gratulacje dla zawodniczek i podziękowania dla trenerów: Soni Wachowskiej, Tomasza Białasa i Macieja Ociepy.