Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Michał Aloszko, kandydat na burmistrza Woźnik bez tajemnic

PP
W niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Kandydatów do fotela burmistrza Woźnik poprosiliśmy o to, by nam o sobie opowiedzieli. Dziś Michał Aloszko, kandydat na burmistrza miasta i gminy Woźniki ubiegający się o reelekcję.

Wybory samorządowe 2024 zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji przedstawiamy sylwetkę Edwarda Maniury, kandydata na burmistrza Lublińca. Przygotowaliśmy sylwetkę tego kandydata, prezentując go zarówno od strony zawodowej, jak i prywatnej.

Michał Aloszko to obecnie urzędujący burmistrz Woźnik. Ma 45 lat i zdecydował się ponownie ubiegać o fotel burmistrza. Oto, co napisał nam o sobie.

Wykształcenie: Ukończyłem studia wyższe i podyplomowe – jestem absolwentem filologii polskiej, historii i zarządzania. Przeszedłem szereg kursów i szkoleń, w tym z doskonalenia zawodowego, administracji i kierowania ludźmi. Posiadam również dyplom Master of Business Administration MBA. Studia te poszerzyły moją wiedzę m.in. z zakresu nowoczesnych metod zarządzania.

Komitet wyborczy z którego kandyduje: KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA WOŹNIKI

Kariera zawodowa:

Od 2011 roku byłem dyrektorem Zespołu Szkół Budowlanych w Chorzowie, wcześniej, przez wiele lat, pracowałem jako nauczyciel i wychowawca młodzieży. Od 2018 roku pełnię zaszczytną funkcję Burmistrza Woźnik.

Rodzina: żona, trójka dzieci

Hobby i zainteresowania: Literatura, muzyka, teatr, sport – piłka nożna oraz zbieranie grzybów

Miejscowość zamieszkania: Niwy

Posiadany samochód: Opel Astra, Renault Megane

O sobie:

Jestem wielbicielem kotów – w naszym domu dbamy o dwa takie urocze zwierzęta.

Najważniejsze punkty programu wyborczego:

Mój program wyborczy rozpisany jest na 16 punktów, do najważniejszych zaliczyć można:

1. Skuteczne pozyskiwanie środków zewnętrznych.

W mijającej kadencji pozyskaliśmy na inwestycje rekordową kwotę 58 milionów złotych środków europejskich i krajowych. W kolejnych latach zamierzamy równie skutecznie aplikować o fundusze z nowej perspektywy unijnej oraz z programów rządowych.

2. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej oraz zlewni w miejscach nieskanalizowanych.

W związku z przygotowywaną budową nowego osiedla w ramach SIM, naszym celem w jest budowa nowej oczyszczalni ścieków w Woźnikach. Planujemy również przebudowę punktów zlewnych w Woźnikach i Psarach, budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Lubszy, a także zaprojektowanie i budowę sieci kanalizacji w Głazówce oraz w miejscowościach Dyrdy, Kamieńskie Młyny, Drogobycza i Mzyki.

3. Budowa ścieżek rowerowych w oparciu o Regionalną Politykę Rowerową i kontynuacja budowy tras rowerowych w oparciu o współpracę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego oraz z Lasami Państwowymi.

3 listopada 2023 r. Zarząd Województwa Śląskiego przyjął dokument „Regionalna Polityka Rowerowa wraz z planem regionalnych tras rowerowych”. Będzie on podstawą do przyznania dofinansowania na rozwój regionalnych tras rowerowych oraz promowanie mobilności rowerowej w województwie.

Przez ostatnie 5 lat sukcesywnie remontowaliśmy drogi polne w oparciu o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego (Lubsza-Kamieńskie Młyny, Sulów-Młynek, ul. Strzebińska w Psarach, ul. Skalna w Ligocie). Służą one nie tylko rolnikom, ale wykorzystywane są również jako trasy rowerowe łączące miejscowości w naszej gminie. Dzięki wzorowej współpracy z Lasami Państwowymi powstał szlak rowerowy między Dyrdami a Woźnikami. Kontynuacja tych działań rozszerzy ofertę turystyczną i zachęci miłośników wycieczek rowerowych do odwiedzenia naszej gminy.

4. Realizacja zadania w ramach Spółki SIM – Śląsk Północ (budowa osiedla 110 mieszkań) – etap budowlany.

Celem działalności Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej jest budowa mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu dla osób i rodzin nieposiadających własnego mieszkania z opcją dojścia do własności. Spółkę SIM Śląsk Północ powołano 28 lutego 2022 r., a przystąpiły do niej gminy z powiatów lublinieckiego, kłobuckiego, częstochowskiego, tarnogórskiego i gliwickiego. Na terenie Woźnik ma powstać ok. 110 lokali mieszkalnych. Prawdopodobny czas rozpoczęcia budowy przypadnie na 2025 r. ZADANIA DO REALIZACJI W KADENCJI 2024-2029

5. Kontynuacja rewitalizacji terenu po byłym PGR w Woźnikach.

Z myślą o rewitalizacji tego terenu - w uchwalonym w mijającej kadencji nowym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w Woźnikach - przeznaczono go na tereny zielone, handel, usługi i rekreację. Zakończyliśmy rewitalizację przestrzeni na Łany Skwerze, przygotowaliśmy projekt przebudowy byłego budynku administracyjnego pod komercyjne usługi wraz ze stworzeniem strefy relaksu z tężnią solankową. Kolejnym etapem będzie zaprojektowanie hali targowo-usługowej w budynku przy ul. Dworcowej dla lokalnych przedsiębiorców i rolników.

6. Przejęcie i rewitalizacja terenów należących do PKP.

Negocjacje dotyczące przejęcia terenów należących do PKP rozpoczęły się w mijającej kadencji. Zadaniem nowego samorządu będzie kontynuacja działań zmierzających do pozyskania od kolei terenów przy ul. Szkolnej w Psarach oraz terenów dawnego nasypu kolejowego między Woźnikami a Psarami z przeznaczeniem pod ścieżkę rowerową.

7. Kontynuacja programu modernizacji strategicznych dróg powiatowych i gminnych.

W kończącej się kadencji samorządu zmodernizowaliśmy ponad 20 km dróg. Najważniejszymi zadaniami do realizacji na przyszłość są: dokończenie przebudowy ul. Romanowskiej (pierwszy etap przebudowy od Pakuł do ul. Leśnej w Kamieńskich Młynach rozpocznie się w kwietniu br.), przebudowa ul. Powstańców w Psarach, ul. Szkolnej w Ligocie Woźnickiej, kontynuacja modernizacji drogi między Dąbrową Woźnicką a Woźnikami, remont dróg w Niegolewce, Czarnym Lesie i Woźnikach.

Dlaczego zdecydował się kandydować?

Od 2018 roku mam zaszczyt i przywilej pełnić funkcję Burmistrza Woźnik. Przez te lata starałem się służyć mieszkańcom mojej Gminy, najlepiej, jak potrafię, realizując nasz wspólny program jej rozwoju. W wolnej Polsce po 1989 roku nie było tak trudnej i nieprzewidywalnej kadencji samorządu. Ten czas był również sprawdzianem skuteczności Naszych działań. W

sytuacji zagrożenia pokazaliśmy swoją solidarność, troszcząc się o siebie wzajemnie i aktywnie włączając się w organizowanie pomocy. Jestem dumny też z faktu, że mimo tylu niełatwych zdarzeń Gmina Woźniki przez ostatnich pięć lat może poszczycić się wieloma osiągnięciami.

Dzięki społecznemu poparciu i zaufaniu, osiągnęliśmy sporo sukcesów i zrealizowaliśmy wiele inwestycji, które poprawiły jakość naszego życia. Przed nami jeszcze wiele zadań i wyzwań. Dlatego zdecydowałem się ubiegać o reelekcję na stanowisko Burmistrza Woźniki. Jeśli zdecydujecie Państwo o powierzeniu mi zaszczytnej funkcji Burmistrza Woźnik jestem gotów podjąć się realizacji kolejnych ambitnych zamierzeń. Jestem przekonany, że razem możemy uczynić naszą gminę jeszcze lepszym miejscem do życia, pracy i wypoczynku. Niech będzie ona wzorem dla innych i dumą dla nas wszystkich!

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto