W okręgówce wygrała Sparta i MLKS, remis Jedności

Bartłomiej Romanek
Dobrze wypadły nasze drużyny grające w częstochowskiej okręgówce. Swoje mecze wygrała Sparta Lubliniec i MLKS Woźniki, a Jedność Boronów zremisowała w Blachowni.

Punktów nie traci lubliniecka Sparta, która wygrała w Konopiskach z Lotem 2:0. To bardzo ważne zwycięstwo dla lublińczan, którzy wciąż gonią prowadzącą Pilicę Koniecpol. Lot zajmuje w okręgówce trzecie miejsca, a Sparta po zwycięstwie mocniej rozsiądzie się na fotelu wicelidera.

Bramki dla Sparty w tym spotkaniu padały w drugiej połowie. Zdobyli je Dorożyński i Sowa.

Formą strzelecką pod opieką Jacka Łuczyńskiego imponuje MLKS Woźniki. Drużyna wygrała trzy ostatnie spotkania, strzelając w nich aż 14 bramek. Woźniczanie tym razem 4:1 pokonali KS Panki. MLKS prowadził już 2:0, ale przed przerwą goście zdobyli honorowe trafienie. Po przerwie zdecydowanie dominowali już gospodarze, którzy strzelili dwa następne gole. Dwie bramki dla MLKS-u w tym meczu zdobył Marek Skowronek, a po jednej Dawid Materla i Kornel Kidawski.

– Przyszła wielka forma, ale szkoda, że tak późno, bo czołówka ligi nieco nam odjechała – mówi Henryk Gorol, prezes MLKS-u Woźniki.

Jedność Boronów i właśnie KS Panki. Boronowianie po remisie w Blachowni są na piątym miejscu. Wydawało się, że dobrze grająca Jedność w Blachowni może wygrać ze słabą w tym sezonie Pogonią, ale mecz nie ułożył się po myśli Jedności. Już w 8 min. czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Żuk. Później gospodarze dominowali, ale Jedności udało się w drugiej połowie wyrównać po bramce niezawodnego w tym sezonie Michała Białasa.

Inne wyniki okręgówki: Lotnik Kościelec – Naprzód Ostrowy 5:2, Płomień Kuźnica Marianowa – Unia Kalety 8:1, Pogoń Kamyk – Polonia Poraj 4:3, Pilica Koniecpol – Liswarta Popów 6:0, Raków II Częstochowa – Znicz Kłobuck 2:1.