Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W Lublińcu powstał nowy komitet wyborczy z wiceburmistrz Lublińca na czele

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
W Lublińcu powstał komitet wyborczy z wiceburmistrz miasta na czele
W Lublińcu powstał komitet wyborczy z wiceburmistrz miasta na czele arc KWW "Serce dla powiatu"
Wybory samorządowe 2024. W Lublińcu powstał nowy komitet wyborczy "Serce Dla Powiatu", który stworzyła m.in. Anna Jonczyk-Drzymała, będąca do tej pory wiceburmistrz miasta, ale od nowej kadencji najpewniej rozstanie się z urzędem miejskim. Nowy komitet powalczy o mandaty radnych w wyborach samorządowych.

Nowy lubliniecki Komitet Wyborczy Wyborców "Serce Dla Powiatu" został stworzony przez samorządowców i działaczy społecznych wcześniej kojarzonych po części z burmistrzem Edwardem Maniurą. W jego skład wchodzą: Anna Jonczyk-Drzymała - zastępca burmistrza Lublińca, Małgorzata Imiolczyk, nauczycielka i działaczka społeczna, która ubiegała się o mandat poselski w wyborach parlamentarnych w 2023 roku z ramienia Trzeciej Drogi, Zbigniew Rosiński - były radny Rady Miejskiej, wielokrotnie odznaczony żołnierz, założyciel i wieloletni prezes Wojskowego Klubu Biegacza META, Robert Szeliga - emerytowany żołnierz Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, który prowadzi dzisiaj własną działalność gospodarczą oraz Michał Mazur - funkcjonariusz służby więziennej, związkowiec i wieloletni krwiodawca.

- Wszystkie osoby są bezpartyjne i mocno zaangażowane w inicjatywy obywatelskie, ochronę środowiska i lublinieckich lasów, a także kampanie profilaktyczne i przedsięwzięcia społeczne. Komitet "Serce Dla Powiatu" stawia sobie za cel reprezentowanie interesów mieszkańców powiatu lublinieckiego poprzez aktywny udział w procesie demokratycznym. Komitet dąży do wprowadzenia pozytywnych zmian w obszarach takich jak: zdrowie, ochrona środowiska, infrastruktura, edukacja, turystyka czy rozwój gospodarczy. Jego kandydaci, reprezentujący różnorodne środowiska społeczne i zawodowe, zobowiązują się do skutecznej pracy na rzecz dobra wspólnego oraz do słuchania i reprezentowania potrzeb lokalnej społeczności - zapowiadają twórcy komitetu.

Jak sami przekonują działania Komitetu Wyborczego "Serce Dla Powiatu" mają opierać się na zasadach transparentności, uczciwości i zaangażowaniu społecznym.

Czy nowa inicjatywa odniesie sukces, przekonamy się po wyborach 7 kwietnia.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto