Trzecia edycja Dnia Kobiet w Koszwicach jak zwykle niezwykle udana [ZDJĘCIA, WYNIKI]

AKC
Blisko 350 osób wystartowało w tegorocznej, trzeciej edycji z okazji Dnia Kobiet organizowanego przez START Koszwice. Wygrał gość z Zajączków Drugich.

Organizowane przez START Koszwice imprezy, a jest ich kilka, co roku cieszą się ogromną popularnością w środowisku biegaczy i zawodników uprawiających nordic walking. To zasługa rodziny Wrzycieli - Kariny i Teodora oraz ich syna Mateusza, który jest prezesem klubu. To ich entuzjazm, profesjonalizm i otwartość przyciągają do Koszwic tłumy.

W tym roku wśród biegaczy równych sobie nie miał Mateusz Pawełczak z KB Florian Zajączki Drugie, który pokonał 5-kilometrową trasę w czasie 16:21. Miejsce 2. zajął Piotr Mrachacz z Miechowickiej Grupy Biegowej (17:17), a miejsce 3. Aleksander Zięba ze Strzyżowic w gminie Psary (18:00).

Wśród pań triumfowała Ewelina Bartocha z Lisowa (22:14) przed Mariolą Smoll z Krupskiego Młyna (22:22) i Mariolą Nogą z KB Florian Zajączki Drugie (22:48).

Wśród zawodników nordic walking 5-kilometrowy dystans najszybciej pokonał

12 Grzegorz Dors z RTB Tracker Podkowa Janów (29:36). Miejsce 2. zajął Piotr Niechwiejczyk z Opel Active Team (29:36), a miejsce 3. Łukasz Dors z RTB Tracker Podkowa Janów (29:44).

Miejsce 1. wśród pan zajęła Angelika Pietrzyk z RTB Tracker Podkowa Janów (31:22) przed klubową koleżanką Danutą Palą-Skrzypczyk (34:00) oraz Agnieszką Marcinkowską z Nordic Walking Lubliniec (35:04).