Sparta traci punkty, a MLKS Woźniki wiąż pozostaje niepokonany

AKC
Lublińczanie przegrali z rezerwami Rakowa Częstochowa i tracą do lidera już 5 punktów. Niepokonany jest MLKS.

Wszyscy, którzy stawiali na Spartę Lubliniec jako na faworyta okręgówki, po ostatniej kolejce będą musieli nieco zweryfikować swoje opinie. Lublińczanie grają w lidze w kratkę, a dobre mecze przeplatają fatalnymi takimi, jak spotkanie z rezerwami Rakowa.

Częstochowianie to owszem lider rozgrywek, ale Sparcie nie przystoi przegrywać na własnym boisku w takim stylu. Porażka 1:5 jest bardzo bolesna i nie pozostawia złudzeń, który z zespołów był lepszy.

Honorową bramkę dla Sparty w doliczonym czasie pierwszej połowy zdobył Mazur. Czętochowianie odpowiedzieli trafieniami Góreckiego, Świerka, Czerwińskiego, Wiktorka i Kmiecia.

Raków dominował na boisku od pierwszych minut, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Kilka okazji miała Sparta, ale ich nie wykorzystała. Z czasem do głosu zaczęli dochodzić goście, którzy szybko zamienili dobrą grę na trzy bramki. Po przerwie rezerwy Rakowa kontrolowały grę, zdobywając jeszcze dwie bramki.

Po tej porażce Sparta ma 19 punktów i traci już 5 punktów do prowadzącego Rakowa.
Mocno na awans liczą woźniczanie. MLKS jest jedynym niepokonanym zespołem w lidze. W dziewięciu meczach odniósł on 7 zwycięstw i tylko dwa remisy. MLKS traci do Rakowa II tylko jeden punkt. W ostatniej kolejce MLKS Woźniki odniósł bardzo ważne zwycięstwo w Poraju, gdzie wygrał 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów w 50 min. zdobył Żmuda.

W Kamieńskich Młynach rozegrano derby powiatu lublinieckiego. Miejscowa Warta po kapitalnym meczu pokonała Liswartę Lisów 3:2. Warta ma na swoim koncie 15 punktów i zajmuje w częstochowskiej okręgówce szóste miejsce.

Liswarta z ośmioma "oczkami" jest dopiero trzynasta. W górę tabeli pnie się natomiast Jedność Boronów, która po zwycięstwie 1:0 z Orłem Kiedrzyn jest już ósma. Ma na swoim koncie 13 punktów.

W ten weekend na boiska znów wybiegną piłkarze grający w okręgówce. Sparta Lubliniec będzie szukała szansy rehabilitacji w Rędzinach, gdzie zagra z Unią. MLKS Woźniki będzie faworytem spotkania w Kiedrzynie. MLKS powinien ograc Orła.

Dużą szansę na kolejne trzy punkty ma Jedność Boronów, która na własnym boisku zmierzy się ze Spartą Siedlec Duży. Sparta w ubiegłym sezonie była jedną z rewelacji ligi, a teraz zamyka tabelę, nie mając na swoim koncie ani jednego punktu.

Warta zagra w Pankach z sąsiadem z tabeli, a Liswarta będzie podejmować Znicza Kłobuck.