Pewne zwycięstwo drużyny z Glinicy, derby dla Orła [FOTO]

Michał Jarkiewicz
Za nami 4. kolejka lublinieckiej A i B klasy. Jak zwykle na naszych lokalnych boiskach nie zabrakło bramek i emocji. Spośród wszystkich spotkań najciekawiej zapowiadało się starcie dwóch spadkowiczów z klasy okręgowej oraz zespołów z Herbów i Glinicy.

Rozgrywany w sobotę mecz Huragana Jezioro z Orłem Psary-Babienica zakończył się wysokim zwycięstwem drużyny gości 1:5. Zawodnicy z Jeziora jak dotąd rozczarowują swoją postawą. Po 4 meczach mają tylko 3 punkty zdobyte na własnym boisku z Ruchem Kochanowice.

Drużyna Orła za to nie zwalnia tępa i stara się dotrzymywać kroku świetnie dysponowanemu na początku sezonu Promieniowi Glinica. Pod wodzą nowego trenera zawodnicy z Glinicy prezentują niezwykle skuteczny futbol i solidną grę w obronie.

Na trudnym terenie w Herbach, podopieczni Jacka Szczygła zdołali strzelić aż sześć bramek, tracąc tylko jedną. Widać, że od początku sezonu konsekwentnie starają się realizować cel, jakim jest awans do klasy okręgowej.

Po pierwszych czterech kolejkach lider lublinieckiej A-klasy ma komplet punktów i imponujące statystyki - 21 bramek strzelonych i tylko jedną straconą.

Wiele goli zobaczyli także kibice w Kaletach, gdzie w niedzielne popołudnie druga drużyna Unii podejmowała Ruch Kochanowice.

Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Po 45 minutach gry było 1:1, jednak w drugiej części spotkania goście opadli z sił i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Unii II Kalety 6:2.

W pozostałych meczach A-klasy Małapanew Kuczów wygrała z Płomieniem Przystajń 5:0, a Rybak Ciasna na wyjeździe pokonał Pokój Sadów 2:4. Udaną pogonią zakończył się mecz Unii Lisowice z Mechanikiem Kochcice. Przyjezdni, przegrywając do przerwy dwoma bramkami, zdołali w drugiej połowie odwrócić losy meczu i ostatecznie wygrali 2:4. Z kolei Śląsk Koszęcin przegrał na własnym boisku 1:2 z drużyną z Tworoga.

W derbowym spotkaniu B klasy, po dwóch bramkach Daniela Janika, zwycięstwo nad Płomieniem Łagiewniki Wielkie odniósł Orzeł Pawonków. Lider B klasy-Dragon Rusinowice pokonał 1:0 Spartę II Lubliniec i dalej znajduję się na czele tabeli.

Zawodnicy Dragona dzięki korzystniejszemu stosunkowi bramek wyprzedzają drużyny ze Strzebinia i Wierzbia, które wygrały swoje spotkania na wyjeździe odpowiednio 0:3 oraz 1:3. W sobotę trzy punkty zdobył także Tajfun Harbułtowice, pokonując Płomień Borowe 2:0. W 4 kolejce pauzowała drużyna Dron-Har Droniowice.

W przyszły weekend emocji ciąg dalszy. Najciekawiej zapowiadają się spotkania Orła Psary-Babienica z Błękitnymi Herby oraz starcie Mechanika Kochcice z Huraganem Jezioro.