Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mundurowi dla Darka - akcja charytatywna w Lublińcu

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
W sobotę w Lublińcu odbyła się akcja na rzecz rejestracji dawców komórek macierzystych zainicjowaną przez Służbę Więzienną, Ochotniczą Straż Pożarną z Taniny i Ochotniczą Straż Pożarną z Solarni. Wydarzenie miało miejsce na terenie galerii handlowej przy ul. Oleskiej. W akcji uczestniczyły liczne służby z powiatu lublinieckiego: Policja, Wojsko Polskie, Straż Graniczna, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Służba Więzienna oraz Lasy Państwowe.

Akcja miała za zadanie wsparcie majora Darka Lisa ze Służby Więziennej, który zachorował i potrzebuje przeszczepu szpiku kostnego. Dlatego poszukiwany jest dla niego bliźniak genetyczny. Głównym celem akcji była rejestracja jak największej liczby dawców szpiku kostnego za pośrednictwem fundacji DKMS.

Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi, który na stałe mieszka w Polsce i jest ogólnie w dobrym stanie zdrowia. Z pobranej próbki wykonywana jest typizacja antygenów zgodności tkankowej. Wyniki wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy dawców.

Oddanie swoich komórek to szansa na życie dla chorującej osoby. Tylko wspólnie działania mogą sprawić, aby osoby chore zyskały szansę na znalezienie swojego bliźniaka genetycznego. Wielu policjantów z lublinieckiej komendy jest Honorowy Dawcami Krw. Teraz otworzyła się szansa dla innych, aby stać się dawcami komórek macierzystych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto