Dziewczyny z lublinieckiej Trójki ze złotym medalem

Bartłomiej Romanek
W Lublińcu odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe szkół podstawowych i gimnazjów. Dziewczęta miały do pokonania dystans 800 m a chłopcy [1000 m. Do zawodów przystąpiło 11 drużyn dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, oraz 7 drużyn dziewcząt i chłopców z gimnazjów.
W kategorii dziewczyn wygrała lubliniecka Szkoła Podstawowa nr 1 przed Szkołą Podstawową nr 3. Wśród chłopców wygrała „Trójka” przed „Jedynką”.

W kategorii dziewczyn z gimnazjów wygrała drużyna z Lubecka przed Gimnazjum nr 1 z Lublińca. Wśród chłopców wygrało Gimnazjum z Koszęcina przed drużyną z Boronowa. Zawody rejonowe odbyły się w Tarnowskich Górach. Wśród najlepszych znaleźli się: dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Dziewczyny z „Trójki” świetnie spisały się w finale wojewódzkim w Rudzie Śląskiej. Nasza drużyna w składzie Sandra Gatys, Emilia Lesz, Natalia Piosek, Natalia Moj, Anna Bromer, Monika Lis, Paulina Dubas, Julia Dubowska pewnie wygrała. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 (skład: Maciej Szejok, Maciej Wojdat, Wojciech Lizurek, Jakub Fiszer, Jędrzej Wachowski, Adrian Rudzki, Mateusz Swoboda, Szymon Stec.) w finale zajęli dziesiąte miejsce. Zawodników przygotowali Teresa Babij i Jan Haberla.