Burmistrz Lublińca wręczył nagrody z dziedziny kultury i sportu. Uroczystość odbyła się w lublinieckim MDK ZDJĘCIA LAUREACI

PW, Miasto Lubliniec
Wręczenie nagród podczas Koncertu Noworocznego w Lublińcu.
Wręczenie nagród podczas Koncertu Noworocznego w Lublińcu. Atelier - Studio Fotografii
W piątek 11 stycznia podczas Koncertu Noworocznego w Miejskim Domu Kultury burmistrz Lublińca Edward Maniura wręczył nagrody i wyróżnienia z dziedziny sportu i kultury.

W sali widowiskowo - kinowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu publiczność miała okazję wziąć udział w Gali Koncertowej "Johann Strauss Show" w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Chmielnickiej.

Oprócz części artystycznej, wręczono też nagrody burmistrza Lublińca w dziedzinie sportu i kultury. Edward Maniura wręczył je wspólnie ze swoją zastępczynią Anną Jonczyk - Drzymałą. Poniżej prezentujemy pełną listę laureatów.

NAGRODY BURMISTRZA W ZAKRESIE SPORTU

ZAWODNICY

Karoliny Pilarskiej
Zawodniczka Wojskowego Klubu Biegacza Meta
Złoty medal w Mistrzostwach Polski w maratonie – Dębno 17.04.2018 r.
6 miejsce w Mistrzostwach Polski na 5 km – Warszawa 16.06.2018 r.
7 miejsce w Mistrzostwach Polski w półmaratonie – Piła 02.09.2018 r.
Złoty medal w Mistrzostwach Śląska w przełajach – Mysłowice 03.03.2018 r.

Doroty Kubisz 
Zawodniczka Wojskowego Klubu Biegacza Meta
5 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu 24-godzinnym – Łyse 08-09.09.2018 r.
8 miejsce w Mistrzostwach Polski w biegu na 100 km – Warszawa 10.11.2018 r.
5 miejsce w Mistrzostwach Śląska w przełajach – Mysłowice 03.03.2018 r.

Wojciecha Fokczyńskiego 
Zawodnik Wojskowego Klubu Biegacza Meta
Brązowy medal w Mistrzostwach Śląska juniorów w przełajach – Mysłowice 03.03.2018 r.

Zuzanny Luban 
Zawodniczka Społecznego Towarzystwa Badmintona ENERGIA
Brązowy Medal w grze mieszanej na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w badmintonie – Tarnowo Podgórne 11-13.05.2018 r.
Złoty Medal na Polish Open U17 w grze mieszanej – Głubczyce 27.05.2018 r.
Złoty Medal na Internationale Lublin U17 w grze mieszanej – Lublin 30.08.-01.09.2018 r. 
powołana do Kadry Narodowej w 2018 r.

Agnieszki Foryty
Zawodniczka Społecznego Towarzystwa Badmintona ENERGIA
Brązowy Medal w grze podwójnej kobiet na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Badmintonie – Białystok 5-7.10.2018 r.
Srebrny Medal w grze mieszanej na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Juniorów w Badmintonie - Białystok 5-7.10.2018 r.
zawodniczka powołana do Kadry Narodowej Juniorów 2018 r., wzięła udział w Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów w Badmintonie – Kanada listopad 2018 r.

Krzysztofa Podobińskiego 
I miejsce w II Lubuskich Zawodach w Sportowych Rajdach Konnych zawody Regionalne klasa L – Nowe Polichno 3-4.08.2018 r.
II miejsce w zawodach Kawaleryjskich o puchar Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Opolu - Opole 18.08.2018 r.
I miejsce na zawodach międzynarodowych CEN w klasie P – Malichów 31.08-01.09.2018 r.

Kamila Kicińskiego
Zawodnik Lublinieckiego Klubu Oyama Karate
I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite – Sosnowiec 21.04.2018 r.
I miejsce w XXIII Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate – Jelenia Góra 19-20.05.2018 r.
II miejsce w Otwartym Pucharze Europy OYAMA IKF – Radom 24-25.11.2018 r.

Wiktorii Kubackiej
Zawodniczka Lublinieckiego Klubu Oyama Karate
I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite – Sosnowiec 21.04.2018 r.
I miejsce w XXIII Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate – Jelenia Góra 19-20.05.2018 r.

Emilii Bury 
Zawodniczka Lublinieckiego Klubu Oyama Karate
II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite – Sosnowiec 21.04.2018 r.
II miejsce w XXIII Mistrzostwach Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate – Jelenia Góra 19-20.05.2018 r.
I miejsce w konkurencji kumie (walka) i III miejsce w konkurencji kata w Otwartym Pucharze Makroregionu Południowego OYAMA PFK w Kumite i Kata – Wieliczka 27.11.2018 r.
II miejsce w Otwartym Pucharze Europy OYAMA IKF – Radom 24-25.11.2018 r.

Marcina Grabińskiego 
IV wynik w maratonie w kat.T11 niewidomy z przewodnikiem w TCS New York Marathon 42.195km – New York 04.11.2018 r.
I miejsce na 5000m Mistrz Polski, III miejsce skok w dal, w 46 Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce – Bydgoszcz 8-10.06.2018 r. 
I miejsce w kategorii osób niewidomych z przewodnikiem B1 w 6 Orlen Warsaw Marathon 42.195km – Warszawa 22.04.2018 r.
I miejsce w kategorii niewidomych z przewodnikiem B1, 5 PZU Cracovia Półmaraton 21.097km – Kraków 14.10.2018 r.
II miejsce open w VII Bieg na Tak 11.4km – Poznań 12.05.2018 r.
II miejsce open 10 Run of Spirit 10km – Berlin 21.05.2018 r.

Szymona Zająca
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.

Denisa Macioła 
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.

Dominika Pietrzika
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.

Filipa Kasperczyka
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.

Oliwera Szwedzińskiego
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.

Nikodema Maciejewskiego
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.

Jakuba Mikołajczyka
ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu
I miejsce w Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych – Ruda Śląska 30.11.2018 r.

TRENER

Adama Ślęzaka
Trenera w Akademii Sportowej
Za osiągnięcia w pracy trenerskiej
W sezonie jesiennym 2018 r. drużyna prowadzona przez trenera Adama Ślęzaka zajęła I miejsce w III Śląskiej Lidze Wojewódzkiej w kategorii Młodzik D1 (rocznik 2006 i młodsi) i uzyskała awans do II Śląskiej Ligi Wojewódzkiej Młodzik D1, w której będzie uczestniczyć w sezonie wiosennym 2019.

WYRÓŻNIENIE DLA:

Wyróżnienie dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4
Jakuba Kierzeka
Przemysława Migonia
Mateusza Grobelnego
Szymona Musialika
Kacpra Dyli
Kamila Bonka
Marty Radek
Agnieszki Marcinkowskiej

Uczniowie wykazali się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie sportu zdobywając laury na zawodach o randze ogólnopolskiej i wojewódzkiej. Tym samym przyczynili się do rozsławienia imienia szkoły w województwie oraz stali się ambasadorami miasta Lublińca.

NAGRODY BURMISTRZA MIASTA LUBLIŃCA  W DZIEDZINIE KULTURY DLA:

Agnieszki Raj-Kubat
za osiągnięcia artystyczne w 2018 roku:
scenariusz i reżyserię spektakli Teatru po Pracy - 
„Nie taki sam”, „Alejchem Szalom” „Tu i teraz” 
oraz reżyserię i współautorstwo projektu „ Na pierwszy znak”

Julii Sekulskiej
za osiągnięcia artystyczne w 2018 roku:
II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Vivaldi 340”- 
Wieliczka 2018;
II miejsce w Przeglądzie piosenki młodzieżowej w ramach kampanii 
„Twoje TAK ma znaczenie” - Lubliniec 2018;
III miejsce w Koszęcińskiej Kuźni Talentów – Koszęcin 2018 .

Aleksandry Filipiak
za upowszechnianie kultury w środowisku lokalnym 
poprzez prowadzenie warsztatów pisania ikon 
oraz kierowanie grupą ikonopisarzy w Lublińcu

WYRÓŻNIENIA BURMISTRZA MIASTA LUBLIŃCA W DZIEDZINIE KULTURY DLA:

Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej
pod batutą Bartłomieja Pięty działającej przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu
za szczególne osiągnięcia artystyczne w 2018 roku, upowszechnianie kultury w środowisku lokalnym 
oraz promocję dokonań artystycznych na forum krajowym i międzynarodowym „Teatru po Pracy”,
działającego przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu za szczególne osiągnięcia w upowszechnianiu kultury 
w środowisku lokalnym

Burmistrz Edward Maniura podziękował też za zaangażowanie i wieloletnią pracę w Lublinieckiej Radzie Sportu:

Zygmuntowi Anczokowi - przewodniczącemu Lublinieckiej Rady Sportu
Soni Wachowskiej - członkini Lublinieckiej Rady Sportu
Adamowi Richterowi - zastępcy przewodniczącego Lublinieckiej Rady Sportu
Jarosławowi Wachowskiemu - zastępcy przewodniczącego Lublinieckiej Rady Sportu
Tomaszowi Mańce - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Tomaszowi Rybakowi - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Henrykowi Maniurze - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Markowi Szwedzińskiemu - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Bogusławowi Plewce - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Grzegorzowi Lancmanowi - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Cezaremu Białasowi - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Sebastianowi Kaczmarczykowi - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu
Krzysztofowi Koselskiemu - członkowi Lublinieckiej Rady Sportu

Mniej wina w Europie

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie