MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu uczestniczyli w ćwiczeniu COBRA-24

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu uczestniczyli w ćwiczeniu COBRA-24
Żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu uczestniczyli w ćwiczeniu COBRA-24 Daniel Dmitriew
Żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu uczestniczyli w ćwiczeniu COBRA-24, podczas którego jednym z zadań było zabezpieczenie rannego funkcjonariusza.

Podczas symulacji prawdziwej akcji ratunkowej, z terenu jednostki w Lublińcu wystartowały dwa śmigłowce – jeden transportujący sekcję QRF (siły szybkiego reagowania), drugi zaś - przygotowany do ewakuacji medycznej poszkodowanego.

Po zabezpieczeniu pacjenta wykonano transport do SOR szpitala wojewódzkiego w Częstochowie na Parkitce, gdzie odbyła się dalsza część zadania, w której udział wziął personel SOR-u i ćwiczący personel medyczny wojsk specjalnych.

Scenariusz ćwiczenia został oparty o symulację medyczną przy użyciu fantoma. Podczas ćwiczenia wykonano ponadto badania ultrasonograficzne z wykorzystaniem symulatora, pacjentowi podawano krew, wdrażano płynoterapię i farmakoterapię, w części szpitalnej personel SOR-u m.in. drenował klatkę piersiową pacjenta, zabezpieczał chirurgicznie drogi oddechowe, analizował parametry krytyczne dopasowane do scenariusza. Całość została zaplanowana oraz przeprowadzona w sposób, który jak najdokładniej odzwierciedlałby realne działanie w analogicznej sytuacji.

Celem ćwiczenia było zarówno pogłębienie współpracy wojska ze szpitalem oraz służbami ratunkowymi miasta, jak również nawiązanie współpracy szkoleniowej i wymiana doświadczeń z siłami specjalnymi ze Słowenii Slovenska vojska/Slovenian Armed Forces i Węgier (34th Bercsényi László Special Forces Battalion).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu uczestniczyli w ćwiczeniu COBRA-24 - Częstochowa Nasze Miasto

Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto