MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Z Portland do Katowic. Kolektyw MSHR na jedynym w Polsce koncercie w Tauron Lab z okazji Dnia Kobiet!

materiał informacyjny fundacji Soundscape
Z Portland do Katowic. Kolektyw MSHR na jedynym w Polsce koncercie w Tauron Lab z okazji Dnia Kobiet!
Z Portland do Katowic. Kolektyw MSHR na jedynym w Polsce koncercie w Tauron Lab z okazji Dnia Kobiet! mat.pras.
Dzień Kobiet w rytmie najlepszych dźwięków muzyki elektronicznej i doznań wizualnych zapewni Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab, które wraz z fundacją Soundscape zaprasza na pierwszy w Polsce performance amerykańskiego duetu MSHR. Wydarzenie odbędzie się 7 marca o godz. 19:00 w Tauron Lab, które mieści się w murach Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wstęp jest bezpłatny, a rejestracja odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie Facebook fundacji Soundscape. Zespół zorganizuje również warsztaty dla studentów katowickiej ASP. Partnerami wydarzenia są Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Tauron Polska Energia oraz Volvo Euro-Kas.

MSHR to kolektyw artystyczny założony przez Brennę Murphy i Bircha Coopera w 2011 roku w Portland. Zespół specjalizuje się w systemach łączących dźwięk, rzeźbę oraz światło, które manifestują się w formie kompozycji audiowizualnych i instalacji. Występy zespołu oparte są na syntezatorach analogowych oraz komputerowych systemach muzycznych, które w sprzężeniu zwrotnym reagują ze światłem i ruchem. MSHR bada granice między formami dźwiękowymi a rzeźbiarskimi, wykorzystując obwody analogowe oraz oprogramowanie typu open source, aby tworzyć wzajemnie rezonujące hiperobiekty audiowizualne.

Ich najnowszych dokonań muzycznych i wizualnych będzie można doświadczyć na jedynym w Polsce koncercie, który odbędzie się 7 marca o godz. 19:00 w Laboratorium Nowych Mediów – Tauron Lab z okazji Dnia Kobiet. Będzie to ostatni przystanek zespołu na tegorocznej europejskiej trasie, która obejmowała takie miasta jak Budapeszt, Helsinki, Ateny, Bolonię czy Bazyleę.

– Performance amerykańskiego kolektywu MSHR będzie wydarzeniem, które pokaże naszej publiczności co można zrobić ze światłem i dźwiękiem, jak je połączyć i wykorzystać w kreatywny sposób. Duet w ramach projektu stworzył rzeźby-instrumenty, które reagują na światło i ruch. Całość kompozycji ożywiają artyści, współtworząc ten ściśle ze sobą powiązany układ – mówi Matylda Badera, członkini zarządu fundacji Soundscape.

Oprócz otwartego występu w Tauron Lab, członkowie zespołu poprowadzą również warsztaty dla studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, podczas których będą dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem w realizacji wydarzeń audiowizualnych.

Organizatorzy i partnerzy:
Wydarzenie jest organizowane przez fundację Soundscape, a partnerami wydarzenia są Tauron Polska Energia, Volvo Euro Kas oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

O fundacji Soundscape
Głównym celem śląskiej fundacji Soundscape jest tworzenie platform współpracy środowisk twórczych
oraz popularyzacja kultury. Polem zainteresowania jest dźwięk – naukowe podejście do niego, wykorzystanie go w muzyce, sztukach wizualnych czy przestrzeni publicznej. Organizowane koncerty, wykłady, rezydencje artystyczne oraz warsztaty leżące na przecięciu światów technologii i dźwięku prezentują zupełnie nowe spojrzenie na obcowanie z muzyką, pobudzają ciekawość oraz chęć do poszukiwania nieoczywistych rozwiązań. Soundscape oznacza pejzaż dźwiękowy, który ściśle nawiązuje do ekologii muzyki. Działania proekologiczne towarzyszą też wszystkim aktywnościom podejmowanym przez fundację. Nadzór nad działalnością Fundacji sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Z Portland do Katowic. Kolektyw MSHR na jedynym w Polsce koncercie w Tauron Lab z okazji Dnia Kobiet! - śląskie Nasze Miasto

Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto