WKB META Lubliniec świętuje kolejne sukcesy

Marta
Miniony weekend lipca był niezmiernie pracowity dla reprezentantów Wojskowego Klubu Biegacza META z Lublińca. Rezultatem ciężkiej pracy były kolejne sukcesy naszych zawodników.

Podczas „Dobrodzieńskiej Dychy”, na dystansie 10 km, reprezentantka METY Karolina Pilarska zajęła 2 miejsce
z wynikiem 35,41 (1 mce w swojej kat. oraz 8 w kat. open) w stawce 514 uczestników. Swoje rekordy życiowe ustanowili także Magdalena Droździk i Marek Latka.

Kolejne zwycięstwo wywalczył Daniel Dulski podczas I Biegu Politechniki Częstochowskiej - "Lisiniec Run".
W biegu na dystansie 5km reprezentant METY uzyskał rezultat 16 min 27 sek., pokonując 80 rywali.

Doskonałe 2 miejsce zajęła kolejna utytułowana biegaczka Diana Gołek, biorąc udział w Deiver Marathon w Holandii. Dystans 42,2 km pokonała w czasie 3:18,15 zajmując jednocześnie 4 miejsce w klasyfikacji open w stawce 100 uczestników.

Klubowiczów METY nie zabrakło także podczas TourdePologne Amatorów - Bukowina Tatrzańska na€“ imprezie towarzyszącej Tour de Pologne UCI World Tour.
Na starcie stanęło blisko półtora tysiąca zawodników, wśród nich Jacek Bajda (mce 463) i Kamil Koselski
(mce 783). Kolarze ścigali się w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu i w przenikliwym chłodzie.
- Jak ciężkie były warunki na trasie niech świadczy fakt, iż szósty etap dla zawodowców został najpierw skrócony, po czym anulowany i przerwany. Tym większe brawa dla naszych klubowych amatorów! - mówił Rzecznik WKB META Lubliniec, Krzysztof Szwed