W Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Woźnik walczyły dzieci i dorośli [ZDJĘCIA]

AKC/MGOK Woźniki
Pod koniec czerwca w Woźnikach odbył się turniej szachowy, w którym rywalizowano o Puchar Burmistrza Woźnik 2015". W imprezie brali dział nie tylko dorośli, ale także dzieci.

Tegoroczna impreza zgromadziła na starcie 18 zawodników, połowę stawki uczestników stanowiły dzieci do lat 14-tu. Gościliśmy w tym roku zawodników z Woźnik, Ligoty Woźnickiej, Lubszy, Kalet i z Koszęcina.

W klasyfikacji ogólnej turnieju na miejscu pierwszym uplasował się Mateusz Płonka (Kalety), na drugim była Magdalena Jantos (Woźniki), a na trzecim zawody ukończył Maciej Najder (Woźniki).

W klasyfikacji zawodników do lat 14-tu zwyciężył Aleksy Walczak (Kalety), miejsce drugie zajął Kacper Wrodarczyk (Kalety), a trzecie Kamil Mośny (Woźniki).

Ogółem zagrało 18 zawodników grano tempem po 10 minut na zawodnika, rozegrano 9 rund. Najlepszym przedstawicielem Woźnik w końcowej klasyfikacji została w tym roku Magdalena Jantos będąca jednocześnie najlepszą zawodniczką turnieju.