UKS Herkules Kochanowice wicemistrzem woj. śląskiego [FOTO]

Bogusław Maciejewski
UKS Herkules Kochanowice wicemistrzem woj. śląskiego
UKS Herkules Kochanowice wicemistrzem woj. śląskiego Fot. ARC Herkules Kochanowice
UKS Herkules Kochanowice wziął udział w IV turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Nasze zawodniczki spisały się doskonale, zdobywając tytuł wicemistrza województwa śląskiego.

UKS Herkules Kochanowice wziął udział w finale wojewódzkim IV turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W imprezie wystartowały 24 zespoły chłopców i dziewcząt, które wygrały eliminacje wojewódzkie.

Turniej Orlika to bez wątpienia największy turniej dla dzieci i młodzieży w naszym kraju. W tym roku w rozgrywkach eliminacyjnych na 1390 Orlikach wzięło udział ponad 18 tysięcy drużyn, 174 000 tysiące dziewcząt i chłopców. W sumie w czterech edycjach Turnieju Orlika grało ponad 530 000 dzieci.

Wspaniale zaprezentowały się dziewczęta z Kochanowic, które wywalczyły tytuł v-ce mistrza woj. śląskiego. Tytuł mistrzowski przegrały różnicą strzelonych bramek na korzyść dziewczyn ze Świętochłowic.

W bezpośrednim pojedynku obydwu zespołów był remis 2-2. Obydwa zespoły wygrały 2 pojedynki finałowe z dziewczynami z Pawłowa i Niegowej i zdobyły po 7 punktów, ale dziewczyny ze Świętochłowic strzeliły więcej bramek.

UKS Herkules Kochanowice wygrał turniej eliminacyjny w Lublińcu, następnie wygrał turniej w Rędzinach i awansował do finału wojewódzkiego.

W turnieju finałowym najwięcej bramek dla UKS Herkules Kochanowice zdobyła Magda Łupierz, ale wszystkie dziewczyny zasługują na słowa uznania.

Za zajęcie drugiego miejsca otrzymały pamiątkowy puchar, stroje piłkarskie, oraz srebrne medale. Atrakcyjne dziewczyny z Kochanowic zawarły też na turnieju wiele nowych znajomości z zawodnikami z innych zespołów m.in. z Cieszyna.

Zespół UKS Herkules Kochanowice wystąpił w składzie Sandra Knejska, Magda Czernikowska, Justyna Tomys, Maria Kołek, Magda Łupierz, Krystyna Rogacz, Zuzia Maruszczyk, Roksana Sowa, Kamila Sowa, Patrycja Cwalina, Kamila Wegiera, Weronika Radek. Opiekunem dziewczyn jest trener Maciejewski Bogusław.