STB Energia Lubliniec wróciła ze stolicy z workiem medali

AKC
STB Energia Lubliniec wróciła z Warszawy z 8 medalami
STB Energia Lubliniec wróciła z Warszawy z 8 medalami Fot. ARC Klubu
Aż 8 zawodników STB Energia Lubliniec wróciło z XI Międzynarodowego Otwartego Festiwalu Badmintona w kategoriach Młodzik i Junior z medalami.

XI Międzynarodowy Otwarty Festiwal Badmintona jest jednym z pięciu turniejów grand prix - najwyżej punktowanych zawodów w ciągu sezonu sportowego.

Turniej był bardzo mocno obsadzony, zgromadził blisko 300 zawodników, grała na nim cała czołówka polskich badmintonistów w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz silna reprezentacja Ukrainy, Białorusi, a także zawodnicy z Litwy i Włoch.

Dla zawodników STB Energia Lubliniec był to bardzo udany turniej, gdyż z Warszawy wrócili z 8 medalami - 4 złotymi i 4 brązowymi. Mieli okazję rywalizować z zawodnikami z Ukrainy i Białorusi.

W kategorii młodzik młodszy 3. miejsce w deblu zdobyła - Zuzanna Luban w parze z zawodniczką z Gdańska Marceliną Franczuk. Dziewczyny wejście do finału przegrały z Białorusinkami w pasjonującym 3 setowym meczu. Wcześniej w ćwierćfinale pokonały parę deblową z Ukrainy. W bezpośrednim meczu o 3 miejsce pokonały deblistki z Białegostoku. Drugi brązowy medal Zuzanna Luban zdobyła w mikście, w parze z Andrzejem Niczyporukiem z Warszawy.
W singlu Zuzia niestety od razu w grupie trafiła na zwyciężczynię turnieju Białorusinkę Anastazję Khomicz, której uległa w dwóch setach. Wyszła z grupy z drugiego miejsca do finału "B" , w którym to pokonała wszystkie rywalki. Ostatecznie uplasowała się w singlu na 12 miejscu.
W kategorii młodzik zawodniczki z Lublińca okazały się bezkonkurencyjne - zdobyły złote medale w mikście, deblu i singlu.
Agnieszka Foryta cieszyła się: I miejscem w mikście w parze z Kordianem Kobylnikiem ( Technik Głubczyce), I miejscem w deblu z koleżanką klubową - Hanna Szymańską i III miejscem w singlu.
Hanna Szymańska zdobyła złoty medal w singlu i drugi złoty medal w deblu z koleżanka klubową - Agnieszką Forytą.
W kategorii junior młodszy  - III miejsce w deblu zdobył Jędrzej Wachowski w parze z Michałem Kikosickim ( Wolant Łódź).  Zawody trwały trzy dni, ostatnie dekoracje zwycięzców odbywały się w niedzielę po 22.00. Lublinieccy badmintoniści, jako jedni z ostatnich opuszczali halę sportową - grali ostatnie mecze turnieju - mecze o medale.
Końcówka roku jest dla zawodników STB Energii Lubliniec bardzo intensywna pod względem sportowym. Wrócili z zawodów w poniedziałek nad ranem , a już w czwartek jadą na Grand Prix do Suwałk. Kolejny tydzień to Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Białymstoku , a weekend przedświąteczny spędzą na Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Suwałkach.
W przerwie między Świętami a Nowym Rokiem zawodnicy będą brali udział w czterodniowym zgrupowaniu kadry narodowej w Istebnej.
W Lublińcu 5 grudnia, piątek, klub STB zaprasza dzieci i młodzież na Mikołajkowy Turniej Badmintona ( hala liceum , godz.17.00), a 7 grudnia, niedziela, na III Memoriał im. Edmunda Grucy - VII Otwarte Mistrzostwa Lublińca w Badmintonie ( hala liceum , godz. 10.00). Komunikat turnieju na stronie www.stb-energia.pl