Nocny Maraton Pływacki w Herbach. Dwanaście godzin pływania

Piotr Ciastek
Nocny Maraton Pływacki w Herbach. Dwanaście godzin pływania arc Orki Herby
W I Nocnym Maratonie Pływackim z „ORKĄ”, który odbył się w nocy z 24 na 25 marca na pływalni w Herbach, udział wzięli nie tylko zawodnicy ogólnopolskiej rangi pływackiej, ale również ci, którzy chcieli spełnić swoje życiowe marzenia, poprawić życiowe rekordy sprawdzić swoje umiejętności pływackie.

Zasady rywalizacji były proste, wygrywa zawodnik, który w ciągu 12 godzin przepłynie największą odległość. Sędzia główny zawodów Tomasz Rybak wraz z sędziami torowymi, ratownikami oraz zaangażowanym Zarządem klubu byli gotowi do 12-godzinnej wytężonej pracy. W Herbach gościło 53 zawodników, a wśród nich był zwycięzca ubiegłorocznego Maratonu Pływackiego „Otyliada” Grzegorz Bednarczyk z Krakowa, który w znakomitym stylu poprawił swój własny rekord życiowy i wygrał I Nocny Maratom Pływacki z „ORKĄ” pokonując dystans 44200 m. czyli 1768 długości basenu.

Drugie miejsce zajęła Iwona Barwińska z Radomska, pokonując odległość 34000 m. Na trzecim miejscu uplasował się Igor Krajewski z Kłobucka z dystansem 31150 m. Na zwycięzców czekały puchary, upominki i statuetki. Wszyscy otrzymali certyfikat uczestnictwa oraz pamiątkową statuetkę ufundowaną przez Iwonę Burek, wójt gminy Herby.

Zawodnicy Maratonu łącznie przepłynęli 475050 m. Wśród uczestników Maratonu można było zobaczyć 19 klubowiczów ORKI Herby. Rekordową odległość 17,5 km pokonał dwunastoletni Maciej Kawalec, zajmując tym samym 6. miejsce. Druga wśród „Orkowiczów” była piętnastoletnia Julia Jeziorowka, pokonując dystans 16700 m, co w ogólnej klasyfikacji dało jej 8. miejsce, a trzecie miejsce zajęła trzynastoletnia Paulina Pasoń z wynikiem 12250 m, tym samym plasując się na 9. miejscu Maratonu.

- Mamy nadzieję, że przy współpracy z Panią Iwoną Burek Wójt Gminy Herby jak i Panem Joachimem Smyłą Starostą Lublinieckim oraz naszym sponsorom Justynie i Bogusławowi Przydacz, Markowi Chmiel i Izabeli i Jackowi Kaczmarzykom jesteśmy gotowi do tworzenia takich sportowych wydarzeń na ogólnopolską skalę - przekonuje Zarząd Pływackiego Klubu Sportowego "ORKA" Herby.