Maraton Gór Stołowych ukończyło 496 z 530 zawodników

AKC
Maraton Gór Stołowych: Marek Grund zamknął pierwszą pięćdziesiątkę
Maraton Gór Stołowych: Marek Grund zamknął pierwszą pięćdziesiątkę Fot. Piotr Siliniewicz
Maraton Gór Stołowych Pasterka ukończyło 496 z 530 zawodników. To jedna z najbardziej wymagających imprez biegowych w Polsce. Zobaczcie, jak udział w nim wspomina Marek Grund, zawodnik ze Strzebinia,

Maraton Gór Stołowych Pasterka wygrał Marcin Świerc. Zawodnik z Lisowic potwierdził tym samym swoją doskonałą formę.
W sumie w imprezie wystartowało 530 zawodników, ukończyło 496. Swoimi wrażeniami podzielił się z nami Marek Grund, zawodnik za Strzebina, który w kategorii open zajął 50. miejsce. W swojej kategorii M1 był 11. Bieg ukończył z wynikiem 5:25,40h.
Maraton Gór Stołowych to 46 km trasy. - To była jedna z najbardziej wymagających i niebezpiecznych z jaką przyszło mi się zmierzyć, co nie zmienia faktu że i najpiękniejsza z wszystkich. Przeżyłem stuprocentowe spełnienie. To tak, jakby rozwinąć skrzydła i unosić się w powietrzu. Jestem zszokowany uzyskana pozycją i czasem, nie liczyłem na tak dobry wynik- przyznaje Grund.
- Przyszło zmierzyć się z najlepszymi, sam Marcin Świerc wystartował razem z nami i oczywiste jest, że ulokował się na pierwszej pozycji. Organizacja tego biegu, jest perfekcyjna, jak na górskie warunki, wrócę tam za rok na pewno i dam z siebie jeszcze więcej - zapowiada zawodnik.
Maraton Gór Stołowych Pasterka ukończyli też 3 zawodnicy WKB Meta Lubliniec: Henryk Kocyba (5:05,01)
Paweł Droździok (6:51,47) praz Marek Imielski (7:48,16).