Żaneta Gajda
Dzięki rzutowi karnemu Tychy objęły prowadzenie. Fot: ZBIGNIEW MARSZAŁEK
Po weekendowych zmaganiach, w tabelach zaszło wiele zmian. Na szczęście to dopiero początek sezonu i większość drużyn nie traci nadziei na wyższe lokaty. IV liga Nasza Sparta od początku nie miała łatwo.

IV liga

Nasza Sparta od początku nie miała łatwo. Pierwszy mecze na wyjeździe, dwa kolejne z jednymi z najmocniejszych drużyn w grupie. W sobotę lublińczanie grali na wyjedzie, ich przeciwnikiem był GKS 71 Tychy. Piłkarze z Tychów wykorzystali przewagę gospodarza i dzięki celnemu rzutowi karnemu objęła prowadzenie w 32 minucie spotkania. Po upływie kolejnych 30 minut było już 2:0. Honor Sparty uratował Grzegorz Habraszka strzelając kontaktowego gola... niestety w 90 minucie.

Zdaniem trenera i kibiców wpływ na wynik miał sędzia główny, który faworyzował gospodarzy. Sparta przegrała więc 2:1 i spadła na przedostatnie miejsce w tabeli. Trenerzy jeszcze przed początkiem sezonu przewidywali, że dla naszej drużyny pierwsze trzy spotkania będą najprawdopodobniej najtrudniejszymi w sezonie. Teraz powinno być już tylko lepiej. W sobotę będziemy kibicować Sparcie podczas meczu z Bytomiem.

Liga okręgowa

Podczas niedzielnych spotkań Junior Szarlejka przegrał u siebie z MLKS Woźniki 1:2. Również Jedność Boronów grała na wyjeździe z Olimpią Truskolasy, jednak w tym spotkaniu zwycięstwo należało do gospodarzy. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla Olimpii. Warta Kamieńskie Młyny przegrała 2:4 z Orłem Kiedrzyn. Świetnie natomiast radzi sobie Orzeł Babienica-Psary, który pokonał u siebie Pogoń Blachownię 3:0. Z kompletem punktów piłkarze Orła znajdują się na drugim miejscu w tabeli.

Puchar Polski

W ubiegłą środę odbyły się spotkania w ramach I rundy Pucharu Polski. Śląsk Koszęcin wygrał z Liswartą Lisów 4:1. Orzeł Pawonków pokonał Mechanika Kochcice 3:1. Sparta Lubliniec II pokonała na wyjeździe Dragona Rusinowice 3:1. Rozwój Olszyna zwyciężył z Rybakiem Ciasną 3:2, a Promień Glinica przegrał z Małąpanwią Kuczów 0:3. Zwycięskie drużyny awansowały na szczebel Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Częstochowie, na tym poziomie powalczą 27 października.

A klasa, seniorzy

Podczas niedzielnych spotkań ponownie świetnie poradził sobie Mechanik Kochcice, który pokonując Żwirex Hadra 3:0, z kompletem punktów prowadzi w tabeli. Liswarta Lisów przegrała z Rybakiem Ciasna 0:2. Śląsk Koszęcin na własnym boisku uległ Małejpanwi Kuczów 0:2, a Orzeł Pawonków przegrał ze Spartą Lubliniec II 0:1. Promień Glinica rozgromił Dragona Rusinowice 4:1, Sieraków Śląski przegrał z Huraganem Jezioro 1:2.

Również w tej kolejce nie obyło się bez niesportowych zachowań. Mecz pomiędzy Rozwojem Olszyna a Pokojem Sadów został przerwany na kilka minut przed końcem z powodu wtargnięcia na boisko niezadowolonych z wyniku kibiców. Wynik 2:0 dla gospodarzy nie jest jeszcze wiążący, sprawą zajmie się podczas następnego zebrania Wydziału Gier i Dyscypliny.

A klasa, juniorzy

W spotkaniach 2. kolejki prawdziwą sensacją był mecz Żwireksu Hadra z Sierakowem Śląskim. Gospodarze bez najmniejszego trudu ustalili wynik meczu na 25:1! Huragan Jezioro rozgromił Promień Glinica 9:0, a Dragon Rusinowice pokonał Orła Pawonków 5:0. Pokój Sadów przegrał u siebie z Liswartą Lisów 1:6, a Rybak Ciasna wygrał 2:1 z Mechanikiem Kochcice.

B klasa, seniorzy

Orzeł Babienica-Psary II pokonał u siebie Promień Łagiewniki Wielkie 3:0. Ruch Kochanowice, choć grał na wyjeździe, rozgromił gospodarza spotkania — MLKS Woźniki II aż 10:0. Płomień Przystajń przegrała z Jednością Boronów II 1:3. Zieloni Molna wygrali 5:1 z Błękitnymi Herby. Tęcza Ligota Woźnicka uległa Unii Lisowice 1:2. Czarni Gwoździany wygrali z Płomieniem Borowe 1:0, a Warta Kamieńskie Młyny pokonała 2:0 Droń-Har Droniowice. W tej kolejce pauzowała Victoria Strzebiń.