Herkules Kochanowice trzeci w województwie. Dziewczęta zdobyły brąz

AKC
Herkules Kochanowice trzeci w finale Coca-Cola Cup
Herkules Kochanowice trzeci w finale Coca-Cola Cup Fot. ARC Herkules Kochanowice
Herkules Kochanowice zaliczył udany występ w finale wojewódzkim ogólnopolskiego Turnieju Coca – Cola Cup 2013 w kategorii dziewcząt i chłopców. Dziewczęta z Gimnazjum w Kochanowicach zajęły 3. miejsce.

Herkules Kochanowice trzeci w finale wojewódzkim Turnieju Coca-Cola Cup 2013 r. Spotkanie rozegrano w Chorzowie na boiskach treningowych Stadionu Śląskiego.

Do rywalizacji stanęło 16 zespołów chłopców oraz 8 zespołów dziewcząt reprezentujących szkoły gimnazjalne województwa śląskiego. W całej Polsce do turnieju przystąpiło ponad 3500 zespołów gimnazjalnych.

Udany występ zanotowały dziewczęta z Gimnazjum w Kochanowicach, które wywalczyły trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji. Po rozegraniu rundy eliminacyjnej dziewczyny z Kochanowic w której wygrały z Wodzisławem Śląskim 3-1, Gimnazjum Pietrowice Wielkie 4-0,oraz przegrały z Gimnazjum Tychy 2-1 awansowały do półfinału turnieju ,w którym zmierzyły się z dziewczynami z Gimnazjum nr 3 z Częstochowy. W ulewnym deszczu podczas spotkania półfinałowego przegrały nieznacznie z Częstochową 1-0.

W meczu o trzecie miejsce ponownie zmierzyły się z dziewczynami z Tych, wygrywając z nimi tym razem 7-2, co dało im trzecie miejsce w turnieju. Należy zaznaczyć, że już w pierwszym meczu turnieju bramkarka z Kochanowic Magda Kożuch doznała kontuzji i nie grała do końca turnieju a zastąpiła ją zawodniczka z ataku Julia Puchalska.

Turniej wygrały dziewczyny z Częstochowy, więc przegrana z nimi w półfinale ujmy dziewczynom nie przynosi. Zawodniczka Gimnazjum z Kochanowic Justyna Wójcik została najlepsza strzelczynią turnieju zdobywając 12 bramek, za co otrzymała pamiątkową statuetkę.

Zespół z Kochanowic otrzymał wspaniały puchar a wszystkie dziewczyny pamiątkowe medale oraz stroje piłkarskie.

Herkules Kochanowice wystąpił w składzie – Magda Kożuch, Stefania Wodarz, Julia Puchalska, Justyna Wójcik, Klaudia Radek, Natalia, Radek, Paulina Kosa, Klaudia Sprot, Karolina Duc. Opiekunem zespołu jest Bogusław Maciejewski.