Lubliniec. Festiwal Biegów Leśnych 2024. Zobaczcie ZDJĘCIA!

OPRAC.:
Piotr Ciastek
Rzymski bóg lasów, przyrody, pól, trzód, zagajników. Temuż bożkowi nazwę zawdzięcza najstarsze polskie pismo leśne, a w Lublińcu Festiwal Biegów Leśnych.

Niedzielę na biegowo postanowiło spędzić 105 osób, wybierając jeden z dystansów: 1km, 7km, 21km lub maraton. Każdy dystans miał swoje emocje. Dzieci do lat czternastu ścigały się na 1 km ale emocje ich rywalizacji bardziej przeżywali rodzice, a wygrali Szufla Daniel z Tworoga i Gajda Zuzanna z SP w Sadowie. Dla najmniej wytrwałych, ale jednocześnie najszybszych było dedykowane 7 km. Wygrał Damian Sowa z Florian Zajączki II i Agnieszka Holewa z Sierakowic. 21 km brzmi już bardziej dumnie wszak to półmaraton, a wygrali gospodarze Marcin Małczak z Mafii i Izabela Tomaszewska z Mety.

Królewski wymiar biegu, czyli maraton miał szczególne znaczenie. Był sprawdzianem dla nowej trasy Maratonu Komandosa. Podłoże wydaje się być bardziej przychylne (szybsze), ale bez półmetka i punktu odżywczego stwarza nowe wyzwania logistyczne przed startującymi. Maraton wygrał Widłak Janusz z Warszawy a jedyną startującą kobietą była Dorota Kubisz z Mety. Aż 6 osób to doświadczone maratońskie wygi, które mają po ponad 100 maratonów. „Najbogatszy” to Józef Łyscarz 403, a z lublinieckich Zbigniew Rosiński 184.

Najbliższa impreza biegowa Mety to 19. Bieg Katorżnika z jeszcze szansą na zapisanie się -TUTAJ ZAPISY