Radosław Dimitrow
Zawodnicy rywalizowali na ulicach Strzelec Opolskich i okolic.
Zawodnicy rywalizowali na ulicach Strzelec Opolskich i okolic. Radosław Dimitrow
248 zawodników pobiegło pobiegło w 34. Strzeleckim Biegu Ulicznym. Zawodnicy mieli do pokonania 15 kilometrów.

W zawodach miało wziąć udział około 300 zawodników, ale część osób zrezygnowała ze startu.

Biegacze mieli do pokonania trasę o długości 15 kilometrów. Linia startu ustawiona była na ul. Mickiewicza w Strzelcach Opolskich, przebiegała przez Osiedle Piastów Śląskich, a następnie przez Rożniątów i Dolną. Trasa częściowo przebiegała przez teren zabudowany, a częściowo drogami przecinającymi pola.

Zwycięzca biegu Elasri Abderrahim z Maroka wystartował z numerem 21. Od samego początku próbował zdystansować przeciwników, ale na krok nie odstępował mu Mateusz Pawełczak. Obaj zawodnicy pokonali większość biegu w podobnym tempie.

Kluczowe okazały się ostatnie kilometry. Elasri Abderrahim przyspieszył i ostatecznie zameldował się na mecie jako pierwszy z czasem 49 min. i 4 sek.

- Na trasie były bardzo dobre warunki do biegania - stwierdził Marokańczyk, który od 7 lat mieszka w Polsce. - To był już mój szósty start w Strzelcach Opolskich i na pewno jeszcze tu wrócę.

W kategorii kobiet zwyciężyła Barbara Pawełczak ze Złochowic (woj. śląskie), która ukończyła bieg z czasem 55 min i 50 sek.

- Najtrudniejszy był początek biegu, bo było pod wiatr. A na końcówce biegło się bardzo łatwo - mówiła Pawełczak.

Najstarszą zawodniczą, która wystartowała w biegu była 87-letnia Janina Rosińska, a najstarszym zawodnikiem był 74-letni Józef Litwin z Głubczyc. Oboje ukończyli bieg.