Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Państwowa Szkoła Muzyczna w Lublińcu zaprasza na koncerty

AKC
Państwowa Szkoła Muzyczna w Lublińcu zaprasza 5 i 6 września na koncerty w ramach projektu Improwizacja- Kreacja-Edukacja. W sobotę wystąpią Bogdan Hołownia i Jerzy Wasowski-Songbook, a w sobotę zabrzmią saksofon i... kora afrykańska.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Lublińcu zaprasza na dwa koncerty w ramach pierwszej edycji festiwalu IKE Lubliniec.

To unikatowe zestawianie trzech pojęć - improwizacja - kreacja - edukacja, w których zawarta jest istota twórczości. Każde z nich może funkcjonować oddzielnie, a jednocześnie, aby osiągnąć artystyczną „pełnię”, wszystkie powinny funkcjonować razem. Jako hasło, tytuł, myśl przewodnia festiwalu, daje to nieograniczone możliwości koncepcyjne jak również organizacyjne.

- Założenia festiwalu to edukacja młodych ludzi i dziec,i ale również edukacja społeczeństwa. Istotą jest kształtowanie muzycznego i artystycznego gustu publiczności poprzez umiejętne wychodzenie naprzeciw jej oczekiwaniom, a jednocześnie przedstawianie projektów nietuzinkowych, pochodzących z różnych gatunków muzycznych, na najwyższym poziomie artystycznym. W trakcie trwania festiwalu będzie miejsce na szeroko pojęte działania artystyczne tj. koncerty plenery malarskie, happeningi, wystawy, spotkania z artystami biorącymi udział w festiwalu - wyjaśnia Alina Mleczko, pomysłodawczyni i autorka projektu.

Pierwsza edycja festiwalu zamknie się w dwóch koncertach, z których pierwszy odbędzie się już 5 września o godz. 19 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Lublińcu.

Wystąpi znakomity pianista jazzowy Bogdan Hołownia w niezwykle nastrojowym koncercie złożonym z piosenek Jerzego Wasowskiego z Kabaretu Starszych Panów. - Muzyka Jerzego Wasowskiego jest opowieścią przychodzącą do nas ze świata, gdzie króluje piękno, dobro, subtelność i miłość. Dla duchowej strony mojego życia jest ona wspaniałym lekarstwem - mówi Hołownia.

Drugi koncert odbędzie się w sobotę, również o godz. 19 i będzie połączeniem tradycjj muzycznych Polski, Ukrainy i … uwaga - Afryki. To niezwykłe zestawienie odległych muzycznych tradycji, pochodzenia i artystycznych doświadczeń muzyków: saksofonistki Aliny Mleczko, Roksany Vikaluk - wokalistki z Ukrainy i Buby Kuyateh grającego na korze afrykańskiej z Gambii.

Posłuchajcie jak gra Alina Mleczko i jak brzmi afrykańska kora.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto