Coraz bliżej finału

Żaneta Gajda
Siatkarze walczą o każdy punkt. Fot: Żaneta Gajda
W sobotę w lublinieckiej Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 1 siatkarze rozegrali kolejne mecze w ramach turnieju Amatorskiej Lublinieckiej Ligi Siatkówki.

O zwycięstwo, a przynajmniej o każdy kolejny punkt, co tydzień walczy siedem drużyn. W ubiegły weekend jako pierwsi po przeciwnych stronach siatki stanęli zawodnicy Studenta-Panaceum i Orłów Swobody. Studenci bez problemu wygrali dwa pierwsze sety 25:22 i 25:17. Nie przesądziło to jednak o końcowym wyniku meczu. Porażka nie podkopała sportowego ducha walki Orłów, wzięli się ostro do gry i wygrali trzeciego seta 25:20. Potrzebny był więc tie-break. Walka była jeszcze bardziej wyrównana, ale ponownie zwyciężyły Orły 25:22. O zwycięstwie pasjonującego pojedynku zadecydował piąty set, w którym ponownie do głosu doszli zawodnicy Studenta-Panaceum wygrywając 15:10, a cały mecz 3:2.

Jako drugi odbył się pojedynek Pedagoga Lubliniec z Dobrymi Oknami. Prowadzący niepodzielnie w tabeli siatkarze Pedagoga po raz kolejny udowodnili swą klasę. Dobre Okna miały twardy orzech do zgryzienia i mimo wysiłków uległy nie zdobywając dla siebie ani jednego seta. Pedagog zwyciężył 3:0 (25:15, 25:19, 25:14).
Potem miało się odbyć spotkanie Walki Strong i XXX LO Lubliniec. Jednak zawodnicy XXX LO nie przystąpili do sportowego pojedynku. Mecz walkowerem wygrała Walka Strong zdobywający tym samym swoje pierwsze punkty w turnieju. A do jego zakończenia już coraz bliżej. Uroczysty finał organizatorzy zaplanowali na 5 czerwca, zmierzą się wtedy już tylko najlepsi. A że każdy chciałby się znaleźć w ich gronie, więc teraz dla siatkarzy każdy punkt będzie na wagę złota.