Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu chojnickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu chojnickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu chojnickiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- DALECKA Mirosława Elżbieta: pozycja 1 : 3,03% (3 995 głosów)
- BLUMA Bartosz Maksymilian: pozycja 2 : 3,03% (3 995 głosów)
- SZMAGLINSKI Marek: pozycja 3 : 3,03% (3 995 głosów)
- URBAŃSKA Barbara Wanda: pozycja 4 : 3,03% (3 995 głosów)
- WIŚNIEWSKI Janusz Kazimierz: pozycja 5 : 3,03% (3 995 głosów)
- KLUNDER Bernadeta Klementyna: pozycja 6 : 3,03% (3 995 głosów)
- PIESIK Jan: pozycja 7 : 3,03% (3 995 głosów)
- WRÓBLEWSKA Maria Renata: pozycja 8 : 3,03% (3 995 głosów)
- RESZKOWSKI Leon Zbigniew: pozycja 9 : 3,03% (3 995 głosów)
- MOCEK Eugenia Agnieszka: pozycja 10 : 3,03% (3 995 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PALUCH Mariusz Zbigniew: pozycja 1 : 1% (1 316 głosów)
- ZAWADZKI Jacek Romuald: pozycja 2 : 1% (1 316 głosów)
- SPICHALSKA Joanna Justyna: pozycja 3 : 1% (1 316 głosów)
- GRELA Krzysztof: pozycja 4 : 1% (1 316 głosów)
- MILLER Wojciech Roman: pozycja 5 : 1% (1 316 głosów)
- MARKIEWICZ Gabriela: pozycja 6 : 1% (1 316 głosów)
- SZCZYPIORSKA-WELLINSKA Anna Ewa: pozycja 7 : 1% (1 316 głosów)
- KOŁATKA Dorota Iwona: pozycja 8 : 1% (1 316 głosów)
- ODYA Jakub Jan: pozycja 9 : 1% (1 316 głosów)
- KALINOWSKI Stanisław Bernard: pozycja 10 : 1% (1 316 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SZCZEPAŃSKI Marek: pozycja 1 : 3,76% (4 955 głosów)
- STASIŃSKA Aleksandra Beata: pozycja 2 : 3,76% (4 955 głosów)
- SKAJA Stanisław Feliks: pozycja 3 : 3,76% (4 955 głosów)
- KOWALIK Jacek Jakub: pozycja 4 : 3,76% (4 955 głosów)
- PANKAU Agnieszka Danuta: pozycja 5 : 3,76% (4 955 głosów)
- MANIAWSKI Sławomir Stanisław: pozycja 6 : 3,76% (4 955 głosów)
- NYKS Lucyna Helena: pozycja 7 : 3,76% (4 955 głosów)
- CZARNECKA-KAWA Danuta Anna: pozycja 8 : 3,76% (4 955 głosów)
- WOJCIECHOWSKA-KOTLĘGA Agnieszka Ewa: pozycja 9 : 3,76% (4 955 głosów)
- GOSTOMSKI Dominik: pozycja 10 : 3,76% (4 955 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NAJWYŻSZY:
- HALIŻAK Krzysztof Stanisław: pozycja 1 : 0,32% (422 głosów)
- WAŁDOCH Marcin Piotr: pozycja 2 : 0,32% (422 głosów)
- OSIŃSKI Radosław: pozycja 3 : 0,32% (422 głosów)
- BEMBENEK Martyna Barbara: pozycja 4 : 0,32% (422 głosów)
- MYSZKA Jakub: pozycja 5 : 0,32% (422 głosów)
- SZMAGLIŃSKA Jadwiga: pozycja 6 : 0,32% (422 głosów)
- LISZKA Anna: pozycja 7 : 0,32% (422 głosów)
- WITKOWSKI Adam Jan: pozycja 8 : 0,32% (422 głosów)
- WÓJCIK Katarzyna Dominika: pozycja 9 : 0,32% (422 głosów)
- MAŁECKI Adam Andrzej: pozycja 10 : 0,32% (422 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ŁĄCZY NAS POWIAT”:
- RZĄSKA Sławomir: pozycja 1 : 0,77% (1 015 głosów)
- GRUCHAŁA Joanna: pozycja 2 : 0,77% (1 015 głosów)
- PEPLIŃSKI Leszek Andrzej: pozycja 3 : 0,77% (1 015 głosów)
- KALITTA Emilia: pozycja 4 : 0,77% (1 015 głosów)
- SZCZEPAŃSKI Adrian Krzysztof: pozycja 5 : 0,77% (1 015 głosów)
- GRALA Magdalena: pozycja 6 : 0,77% (1 015 głosów)
- PAWLAK Wojciech Józef: pozycja 7 : 0,77% (1 015 głosów)
- ORLIKOWSKA Joanna: pozycja 8 : 0,77% (1 015 głosów)
- PIEKARSKI Waldemar: pozycja 9 : 0,77% (1 015 głosów)
- RADOMSKA Anita Izabela: pozycja 10 : 0,77% (1 015 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWE FORUM SAMORZĄDOWE:
- KLAJNA Jacek Jarosław: pozycja 1 : 1,11% (1 468 głosów)
- KORTAS-KOCZUR Agnieszka Maria: pozycja 2 : 1,11% (1 468 głosów)
- SZLANGA Grzegorz Tadeusz: pozycja 3 : 1,11% (1 468 głosów)
- JANOWICZ Żaneta Alicja: pozycja 4 : 1,11% (1 468 głosów)
- EICHLER Piotr: pozycja 5 : 1,11% (1 468 głosów)
- STORMANN-HOPE Maja Elżbieta: pozycja 6 : 1,11% (1 468 głosów)
- DOMERACKI Dawid: pozycja 7 : 1,11% (1 468 głosów)
- SUJAK Tomasz: pozycja 8 : 1,11% (1 468 głosów)
- ZWIEWKA Dominika: pozycja 9 : 1,11% (1 468 głosów)
- WIRKUS Daniel: pozycja 10 : 1,11% (1 468 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chojnickiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ROLBIECKI Wojciech: pozycja 1 : 3,62% (1 845 głosów)
- WIRKUS Stanisław Kazimierz: pozycja 2 : 3,62% (1 845 głosów)
- TOBOLEWSKA Anna Maria: pozycja 3 : 3,62% (1 845 głosów)
- GEMBA Czesław: pozycja 4 : 3,62% (1 845 głosów)
- JAŚTAK Maria: pozycja 5 : 3,62% (1 845 głosów)
- WAŁDOCH Sabina: pozycja 6 : 3,62% (1 845 głosów)
- RUTKOWSKI Marian Tadeusz: pozycja 7 : 3,62% (1 845 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZAWADZKI Leszek Andrzej: pozycja 1 : 1,52% (773 głosów)
- KARNOWSKI Karol: pozycja 2 : 1,52% (773 głosów)
- PIEKARSKI Kamil Józef: pozycja 3 : 1,52% (773 głosów)
- SCHADA BORZYSZKOWSKA Aleksandra Katarzyna: pozycja 4 : 1,52% (773 głosów)
- PALUCH Paulina Maria: pozycja 5 : 1,52% (773 głosów)
- PELOWSKA Lucyna Monika: pozycja 6 : 1,52% (773 głosów)
- GAŃCZA Dariusz Adam: pozycja 7 : 1,52% (773 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- STĘPIEŃ Bożena Grażyna: pozycja 1 : 3,88% (1 977 głosów)
- GOLIŃSKI Waldemar Grzegorz: pozycja 2 : 3,88% (1 977 głosów)
- BARWINA Edyta: pozycja 3 : 3,88% (1 977 głosów)
- DĄBROWSKI Dariusz Stanisław: pozycja 4 : 3,88% (1 977 głosów)
- KOLTER Ewa Maria: pozycja 5 : 3,88% (1 977 głosów)
- ŚWIESZCZAK Paweł: pozycja 6 : 3,88% (1 977 głosów)
- PLATA GRYL Jerzy Edmund: pozycja 7 : 3,88% (1 977 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NAJWYŻSZY:
- LISZKA Błażej Szymon: pozycja 1 : 0,29% (147 głosów)
- RUDNIK Grzegorz: pozycja 2 : 0,29% (147 głosów)
- SAŁATA Stanisław Tadeusz: pozycja 3 : 0,29% (147 głosów)
- MACIEJEWSKA Kamila Anna: pozycja 4 : 0,29% (147 głosów)
- HALIŻAK Joanna Krystyna: pozycja 5 : 0,29% (147 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ŁĄCZY NAS POWIAT”:
- REDZIMSKI Leszek Andrzej: pozycja 1 : 1,02% (521 głosów)
- IWICKA Rosana Maria: pozycja 2 : 1,02% (521 głosów)
- HELTA Karol: pozycja 3 : 1,02% (521 głosów)
- BARWINA MYSZKA Justyna: pozycja 4 : 1,02% (521 głosów)
- SICIŃSKI Marcin Bruno: pozycja 5 : 1,02% (521 głosów)
- NOWACKA Ewa Katarzyna: pozycja 6 : 1,02% (521 głosów)
- RUDZIŃSKI Marek: pozycja 7 : 1,02% (521 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWE FORUM SAMORZĄDOWE:
- MAJEWSKA-KILKOWSKA Stefania Jolanta: pozycja 1 : 4,03% (2 050 głosów)
- WIRKUS Eugeniusz Józef: pozycja 2 : 4,03% (2 050 głosów)
- WIELIŃSKA Jolanta Teresa: pozycja 3 : 4,03% (2 050 głosów)
- JESSA Helena Maria: pozycja 4 : 4,03% (2 050 głosów)
- KIŻEWSKI Waldemar: pozycja 5 : 4,03% (2 050 głosów)
- KWIATKOWSKI Łukasz: pozycja 6 : 4,03% (2 050 głosów)
- ŁANGOWSKI Mateusz Henryk: pozycja 7 : 4,03% (2 050 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chojnickiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- RODZEŃ Marek: pozycja 1 : 7,42% (2 334 głosów)
- ERDMAŃCZYK Andrzej: pozycja 2 : 7,42% (2 334 głosów)
- NARLOCH Elżbieta Maria: pozycja 3 : 7,42% (2 334 głosów)
- PEPLIŃSKI Sebastian Henryk: pozycja 4 : 7,42% (2 334 głosów)
- ZBLEWSKA Agnieszka: pozycja 5 : 7,42% (2 334 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KŁOSOWSKI Dominik Krzysztof: pozycja 1 : 0,52% (165 głosów)
- TOMASZEK Paulina: pozycja 2 : 0,52% (165 głosów)
- KROPLEWSKA Sylwia Barbara: pozycja 3 : 0,52% (165 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SKÓRCZEWSKI Robert: pozycja 1 : 8,07% (2 539 głosów)
- GRAJKOWSKA Marzena: pozycja 2 : 8,07% (2 539 głosów)
- LEPAK Katarzyna: pozycja 3 : 8,07% (2 539 głosów)
- ZMUDA TRZEBIATOWSKI Mateusz Bartłomiej: pozycja 4 : 8,07% (2 539 głosów)
- BUZA Marek Józef: pozycja 5 : 8,07% (2 539 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NAJWYŻSZY:
- SYNORADZKI Mariusz Ryszard: pozycja 1 : 0,16% (50 głosów)
- WAŁDOCH Agata Janina: pozycja 2 : 0,16% (50 głosów)
- LISZKA Wiktor Franciszek: pozycja 3 : 0,16% (50 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ŁĄCZY NAS POWIAT”:
- ORZŁOWSKI Tomasz Zbigniew: pozycja 1 : 4,11% (1 293 głosów)
- WIECKI Andrzej Antoni: pozycja 2 : 4,11% (1 293 głosów)
- KOSIEDOWSKA Ewa Maria: pozycja 3 : 4,11% (1 293 głosów)
- FRYMARK Regina Teresa: pozycja 4 : 4,11% (1 293 głosów)
- SCHRAMKE Karol Jan: pozycja 5 : 4,11% (1 293 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu chojnickiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GRUŹLIŃSKI Zbigniew Zygmunt: pozycja 1 : 2,86% (1 575 głosów)
- BONIK Józef Wiesław: pozycja 2 : 2,86% (1 575 głosów)
- MATUSZEWSKA Sylwia: pozycja 3 : 2,86% (1 575 głosów)
- HOPPE Jolanta: pozycja 4 : 2,86% (1 575 głosów)
- ŁANGOWSKA Marcelina Paulina: pozycja 5 : 2,86% (1 575 głosów)
- WALKOWSKI Mirosław: pozycja 6 : 2,86% (1 575 głosów)
- STOLZ Roman Aleksy: pozycja 7 : 2,86% (1 575 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SKWAREK Małgorzata Anna: pozycja 1 : 0,91% (502 głosów)
- SIKORSKI Dawid: pozycja 2 : 0,91% (502 głosów)
- ZAPARUSZEWSKI Henryk Wacław: pozycja 3 : 0,91% (502 głosów)
- UFNOWSKA Anna Urszula: pozycja 4 : 0,91% (502 głosów)
- ŁOŃSKA Krystyna Teresa: pozycja 5 : 0,91% (502 głosów)
- PALUCH Karol: pozycja 6 : 0,91% (502 głosów)
- WITKOWSKI Wojciech Leszek: pozycja 7 : 0,91% (502 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SCHUMACHER Jarosław Franciszek: pozycja 1 : 3,75% (2 066 głosów)
- KROPIDŁOWSKA Teresa: pozycja 2 : 3,75% (2 066 głosów)
- MANIA Zbigniew Czesław: pozycja 3 : 3,75% (2 066 głosów)
- SĘKOWSKA Danuta Mirosława: pozycja 4 : 3,75% (2 066 głosów)
- LEMAŃCZYK Tomasz: pozycja 5 : 3,75% (2 066 głosów)
- BORZYSZKOWSKA Teresa Bożena: pozycja 6 : 3,75% (2 066 głosów)
- SAMP Janusz Piotr: pozycja 7 : 3,75% (2 066 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NAJWYŻSZY:
- SOBKOWIAK Angelika Melania: pozycja 1 : 0,83% (456 głosów)
- POKRZYWINSKI Mariusz Jarosław: pozycja 2 : 0,83% (456 głosów)
- GOŁUŃSKI Marian Władysław: pozycja 3 : 0,83% (456 głosów)
- SZCZUKOWSKA Celestyna: pozycja 4 : 0,83% (456 głosów)
- JASNOCH Dawid: pozycja 5 : 0,83% (456 głosów)
- KASPRZAK Wanessa Maria: pozycja 6 : 0,83% (456 głosów)
- GRADOWSKI Mateusz: pozycja 7 : 0,83% (456 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ŁĄCZY NAS POWIAT”:
- JAKUBOWSKI Maciej Marcin: pozycja 1 : 3,57% (1 964 głosów)
- KULCZYK Mateusz Adam: pozycja 2 : 3,57% (1 964 głosów)
- PYŻEWSKA Beata Magdalena: pozycja 3 : 3,57% (1 964 głosów)
- ROPIŃSKA Dorota: pozycja 4 : 3,57% (1 964 głosów)
- BIELAWSKA-JUTRZENKA Anna: pozycja 5 : 3,57% (1 964 głosów)
- JANIKOWSKI Maciej Błażej: pozycja 6 : 3,57% (1 964 głosów)
- BLOCH Przemysław: pozycja 7 : 3,57% (1 964 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIATOWE FORUM SAMORZĄDOWE:
- JANKOWSKI Marek Szczepan: pozycja 1 : 2,36% (1 302 głosów)
- ZAWISZEWSKA Lucyna Renata: pozycja 2 : 2,36% (1 302 głosów)
- SABINIARZ Andrzej: pozycja 3 : 2,36% (1 302 głosów)
- LIPSKA Jolanta Elżbieta: pozycja 4 : 2,36% (1 302 głosów)
- BRZEZIŃSKA Monika: pozycja 5 : 2,36% (1 302 głosów)
- ODYA Czesław: pozycja 6 : 2,36% (1 302 głosów)
- DAMRAT Adam: pozycja 7 : 2,36% (1 302 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki poszczególnych komitetów i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?