MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zmarł Roman Marciniak - wieloletni samorządowiec i radny Lublińca, były dyrektor "Domu Kombatanta"

Szymon Karpe
Szymon Karpe
Zmarł Roman Marciniak
Zmarł Roman Marciniak arch. rodziny
We wtorek 6 grudnia zmarł Roman Marciniak, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lublińcu, były dyrektor DPS "Dom Kombatanta". O jego śmierci poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych syn Piotr Marciniak.

Zmarł Roman Marciniak

Roman Marciniak urodził się 28 maja 1949 roku w Gwoździanach (gmina Pawonków). Zawodowo związany z branżą rolniczą, później przez wiele lat z opieką społeczną w Domu Pomocy Społecznej "Dom Kombatanta", w którym sprawował funkcję m.in. dyrektora placówki, a w następnych latach, aż do emerytury, inspektora administracyjno-gospodarczego.

Przez 20 lat był aktywnym samorządowcem Ziemi Lublinieckiej, w latach 1994-2014 zasiadając w Radzie Miejskiej w Lublińcu, w której pełnił funkcję m.in. przewodniczącego i wiceprzewodniczącego, a także przewodniczącego Komisji Zdrowia i Spraw Socjalnych. W kadencji 94-98 był ponadto radnym sejmiku ówczesnego województwa częstochowskiego. Przez większość życia związany ze środowiskiem NSZZ "Solidarność".

Wielokrotnie odznaczony medalami i orderami państwowymi, m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi z rąk Prezydenta RP, Krzyżem Wojska Polskiego, Orderem Związku Kombatantów RP, Krzyżem Antykomunistycznego Związku Więźniów Politycznych.

Prywatnie znany z zamiłowania do ogrodnictwa i florystyki. W 1973 roku organizator pierwszej w powiecie lublinieckim Spartakiady sportowej.

W imieniu władz Miasta Lublińca kondolencje rodzinie i najbliższym zmarłego złożyli burmistrz Edward Maniura i przewodniczący Rady Miejskiej Gabriel Podbioł:

- Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Romana Marciniaka, Radnego Rady Miejskiej w Lublińcu w latach 1994-2014, zaangażowanego w sprawy lokalnej wspólnoty - czytamy na oficjalnej stronie Miasta.

Roman Marciniak zmarł we wtorek 6 grudnia w wieku 73 lat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto