Zimowy Maraton dobiegł do mety

Bartłomiej Romanek
Dodatkowym etapem zakończył się dziesiąty, jubileuszowy Zimowy Maraton na Raty organizowany przez Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec. Patronat nad biegiem objął starosta lubliniecki.

Dodatkowy etap zgodnie z coroczną tradycją został zorganizowany dla tych biegaczy, którzy wcześniej nie przebiegli wszystkich etapów. W ten sposób mogli skompletować dystans maratoński, ale wynik tego etapu nie były zaliczane do klasyfikacji generalnej biegu.

Uroczyste zakończenie tegorocznej imprezy odbyło się w Cafe Baza w Lublińcu. Nagrody zwycięzcom i uczestnikom dziesiątej edycji Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu wręczał w imieniu starosty Leszek Ligowski. Specjalne statuetki i oryginalne medale wykonała Odlewnia Żeliwa Terlecki.

Wśród kobiet triumfatorką została Ewelina Bartocha z Lisowa, uzyskując łączny czas wszystkich siedmiu etapów 3:40:27. Drugie miejsce zajęła Dorota Kubisz z Mety Lubliniec z wynikiem 3:41:56, a trzecie jej klubowa koleżanka Barbara Budna z czasem 4:15:18.

Wśród mężczyzn pierwsze lokaty wywalczyli zawodnicy z WKB Meta Lubliniec. Zwycięzcą został Przemysław Jagielski, któremu pokonanie dystansu 42 km 195 m zajęło łącznie 2 godziny 46 minut i 40 sekund. Drugi wynik uzyskał Tomasz Kucharczyk (2:51:49), a trzeci był Krystian Kaczanowski (2:52:49). Na miejscu czwartym uplasował się Krzysztof Szwed (2:56:13), a na piątym Janusz Szafarczyk (2:58:20). Szósty był Tomasz Kubisz, który przebiegł ten dystans w czasie nieco powyżej trzech minut.