Zimnar WKB Mety Lubliniec dobiega końca. Dziś zawodnicy przebiegli szósty z siedmiu etapów

AKC
6. etap Zimnara WKB Mety Lubliniec na stadionie Unii Fot. Aneta Kaczmarek
Zimnar WKB Mety Lubliniec liczy 7 etapów plus jeden odcinek extra. Dziś zawodnicy biegli szósty raz. Warunki były wyjątkowo trudne. Siarczysty mróz i lód na trasie nie ułatwiały biegu. Sami zobaczcie.

W VI Etapie Zimowego Maratonu na Raty w Lublińcu wzięło udział 71 zawodników w tym: 22 kobiety oraz 8 zawodników w konkurencji Nordic Walking.

Zwycięzcą został ponownie Lider w klasyfikacji łącznej Krystian Kaczanowski z WKB META Lubliniec, który 6 km trasę pokonał w 21 minut i 54 sekundy. Na miejscu drugim, z 3 sekundową startą do zwycięzcy, na mecie zameldował się Krzysztof Skiba – WKB META Lubliniec (21,57). Na miejscu trzecim bieg ukończył Artur Ociepa z Częstochowy z wynikiem 22,54.

Wśród pań, miejsce pierwsze zdobyła Karolina Pilarska z Wojskowego Klubu Biegacza META Lubliniec, z wynikiem 29,42 Miejsce drugie zajęła Agnieszka Pilawska z Katowic, a miejsce trzecie Anna Springwald z Lublińca (obie z identycznym rezultatem 29,48).

W klasyfikacji Nordic Walking swoje zwycięstwo etapowe zaliczyli Barbara i Bogdan Spałek - Sauvakavely NW Lubliniec, którym pokonanie marszem 6 km trasy zajęło 47 minut. Na miejscu trzecim uplasowała się Jolanta Wojciechowska z „ZABIEGANI” Częstochowa (49 min.)

Wśród naszych Juniorów rywalizujących na dystansie 2 km, tym razem zwyciężył Mikołaj Wróblewski – WKB META Lubliniec z wynikiem 7 min i 48 sek. Druga na mecie zameldowała się liderka w klasyfikacji łącznej po VI etapach – Dominika Drumowicz (09:04) i Sławomir Bensz (09:18) – oboje także „META” Lubliniec.

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio