Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zbombardowany Wieluń areną gry komputerowej Land of War: The Beginning [FOTO]

Redakcja
facebook/Ziemia Wieluńska
W zbombardowanym przez Niemców Wieluniu rozpocznie się akcja pierwszej gry komputerowej, która w całości osadzona jest w realiach początku II wojny światowej w Polsce. Premiera w tym roku.

Zniszczony przez niemieckie Luftwaffe Wieluń jest areną, na której będą toczyć się pierwsze sceny gry komputerowej Land of War: The Beginning. Gracz wcieli się w postać polskiego żołnierza, który wplątuje się w intrygę, od której zależą losy kraju i całego świata. Debiutancka produkcja polskiego studia MS Games to nie tylko pierwsza gra z wieluńskim wątkiem, ale jest reklamowana jako pierwsza osadzona w realiach tego okresu.

- Druga wojna światowa jest mocno eksploatowana w grach, ale nikt do tej pory nie stworzył gry o początku wojny w Polsce. A jest to jeden z jej najciekawszych okresów - mówi Sebastian Binik z MS Games.

Zobacz w galerii zdjęć: zdjęcia zbombardowanego Wielunia (czarno-białe i koloryzowane) z prywatnych zbiorów administratora facebookowego fanpage'a Ziemia Wieluńska.

Land of War: The Beginning – film promocyjny

Gra jest wzorowana na klasykach „strzelanek” z perspektywy gracza, ale podejmowana tematyka nadaje jej wyjątkowy charakter. Są w niej pola bitewne, broń i pojazdy, których nie znajdziemy w innych grach. By oddać grozę zniszczonego Wielunia, zespół MS Games posłużył się m.in. publikacją „Wieluńska hekatomba” autorstwa prof. Tadeusza Olejnika, uwiecznioną w filmiku ukazującym kulisy tworzenia gry. Wkrótce poznamy datę jej premiery.

Miłośnicy gier zareagowali na Land of War: The Beginning entuzjastycznie. Piszą na forach, że w końcu doczekają się gry pokazującej polski wrzesień ’39. Oprócz Wielunia odwzorowano m.in. bitwę pod Mokrą, gdzie gracz odeprze atak niemieckich czołgów z pokładu pociągu pancernego „Śmiały”. Fabuła gry łączy autentyczne zdarzenia z fikcyjnymi wątkami. Akcja rozgrywa się w latach 1939 - 1940, ale są także pojedyncze epizody z lat 41-44.

Wieluń był pierwszym bombardowanym miastem podczas II wojny światowej. W nalotach zginęło 1,2 tys. osób, w gruzach legło 70 proc. zabudowy miasta. Większość historyków jest zgodna, że niemiecki atak z powietrza na miasto nie miał żadnego uzasadnienia militarnego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wielun.naszemiasto.pl Nasze Miasto