Zawodnicy nordic walking z Lublińca zaliczyli udane występy podczas maratonu w Blachowni

AKC
Po raz drugi w Blachowni odbył się Maraton Nordic Walking. Zawodnicy mieli do wyboru trasę półmaratonu 21km lub "królewskiego dystansu" 42,195m. Start i meta znajdowała się na koronie stadionu Pogoni Blachownia.

Trasa wyznaczona była ścieżkami leśnymi, ścieżkami przy jeziorze i centrum miasta. W zawodach zgłosiło się blisko 50 zawodników między innymi z Katowic, Opola, Krakowa, Łodzi, Gliwic, Czeladzi, a nawet z Pomorza. W tym składzie znalazło się troje lubliniczan: Robert Gański z Nord-Fit Leki Team Lubliniec oraz Barbara i Bogdan Spałkowie z Sauvakavely NW Lubliniec.

Zawody wygrali doświadczeni w bojach zawodnicy i to w bardzo dobrych czasach, poniżej pięciu godzin. Męską rywalizację wygrał Rafał Kozik z ULKS Run Podkowa z czasem 04:50:21. Drugi był Grzegorz Nowak TKKF Czeladż 04:51:07 a na trzecim miejscu mistrz świata Nordic Walking Mirosław Bierkus z klubu Eden Mielno-Unieście 04:56:32.

Nasz zawodnik, Robert Gański, startując po raz pierwszy w maratonie, w swojej kategorii wiekowej (40+) był na podium z drugim czasem i wyśubował dobry rezultat 05:06:29.

Wśród pań triumfowała młoda zawodniczka Judyta Lipowicz z Run Podkowa 05:13:22. W pólmaratonie zwyciężył znany w światku maszerów Andrzej Torchała z NW Aktywni Gaszyn 02:38:50. Państwo Spałkowie, maszerując krok w krok razem, zajęli drugie i trzecie miejsce z tym samym czasem 02:59:37 i po raz drugi w sezonie stanęli na pudle.

Ogromny podziw wśród uczestników wzbudził Mirosław Bierkus z Mielna (3 miejsce), który poprzez sport walczy z nowotworem. Wielki szacunek wszystkich uczestników zdobył także Grzegorz Mierzejewski, który po raz drugi pokonał pełny maraton w Blachowni o kulach z czasem 07:38:41. - Dzisiaj przeszliśmy w dwójkę z żoną pełny maraton na czterech nogach, więc nie pozostało nam nic, jak tylko nisko uchylić czoła przed zawodnikiem który pokonał tą trasę o jednej nodze. Wielki, wielki szacunek dla pana Grzegorza - powiedział Bogdan Spałek.