Zawodnicy Mafii biegali intensywnie w miniony weekend m.in. podczas Bieg Koziołków

Piotr Ciastek
arc Mafia Team Lubliniec

Sobotni XI Bieg Koziołków w Kędzierzynie - Koźlu okazał się ponownie bardzo udaną imprezą pod względem wyników osiągniętych przez Mafiozów. Jak relacjonują lublinieccy biegacze, rok temu Dawid Garcorz wyrównał tam rekord klubu i ustanowił swoją życiówkę, a w tym roku przyszła pora by kobieca strona Mafiozów pokazała na co ją stać. Mowa o Nicoli Szafarczyk. Ostatnie jej starty pokazały, że jest mocna, najmocniejsza w swojej karierze. Udowodniła to w mieście koziołków. Poprawiła należący do niej od 2019 roku rekord klubu aż o 4 minuty i 30 sekund. Pokonała wszystkich kolegów z drużyny za wyjątkiem Dawida. Wywalczyła 3 miejsce w kategorii K30. Drugim bohaterem Mafii był Kazimierz Kordziński. Drugi rok z rzędu zdobył trofeum - tym razem 3 miejsce w kategorii M60.
Pozostali nasi biegacze choć dali się pokonać kobiecie również pobiegli bardzo dobrze.

• 213/15. Dariusz Zajdel 50:22 uk.329

W niedzielę zawodnicy Mafii wzięli udział w Festiwalu Biegów Leśnych Sylwana w Lublińcu. Seniorzy startowali na dwóch dystansach - półmaratonu i 7 km. Z tym drugim dystansem był problem - pierwotnie do przebiegnięcia miała być "dycha", ale przez zamieszanie organizacyjne część biegaczy pobiegła 7 km, a część 10.

W biegu dzieci na dystansie 1000 m wystartowała najmłodsza nasza klubowiczka Naomi Małczak. Zajęła 6 miejsce i uzyskała wynik 7:30. Świetnie spisała się Justyna Hajda, która była najlepsza wśród kobiet na dystansie półmaratonu. Niewiele do podium zabrakło Martinowi - zajął 4 miejsce.