XI Bieg Parafialny Świętego Urbana wystartował dziś w Strzebiniu [ZDJĘCIA]

AKC
W Strzebiniu odbyła się XI edycja Biegu Parafialnego Świętego Urbana oraz V Marsz Nordic Walking. W zawodach wzięło w sumie ponad 100 zawodników. W biegu głównym na 10 km wystartowało 60 osób.

Zawodnicy nordic walking, których było 30, zmagali się z dystansem 7 km. Odbył się także bieg gimnazjalistów ze Strzebinia, którzy mieli do pokonania dystans 4 km.

W biegu głównym, wśród mężczyzn, 10 km najszybciej pokonał Martin Sobota z Chróścic, drugi był Artur Pelikan z Kłobucka a trzeci Marcin Machoń z Kalet. Tuż za podium uplasował się najlepszy reprezentant powiatu lublinieckiego: Piotr Gryboś z Koszęcina.

Z kobiet najlepiej z trasą poradziła sobie Anna Skalska z Krynicy Zdroju, drugie miejsce zajęła Mariola Smoll z Krupskiego Młyna a podium zamknęła Agnieszka Czyżewska reprezentująca KPP Lubliniec.

Marsz nordic walking wygrał Bogdan Cyrus ze Strzebinia, wyprzedził Karola Schrodka z Katowic oraz Marcina Ślusarczyka reprezentującego Wesoły Borysiuk Team. Pierwsze miejsce w marszu pań zajęła Henryka Baduch z Dąbrowy Górniczej, drugie Katarzyna Marondel z Silesia Nordic Team a trzecie Barbara Pawłowska – Sosin z Chorzowa.

Najstarszym uczestnikiem imprezy, był 82-letni Kazimierz Łopatka z Piekar Śląskich, który wziął udział w marszu nordic walking.

Organizatorami imprezy byli Parafia p.w. św. Krzyża w Strzebiniu i Dom Kultury w Strzebiniu.