WKB Meta Lubliniec wraz z Nadleśnictwem Lubliniec zorganizowali Bieg Sylwana [ZDJĘCIA]

Krzysztof Szwed
WKB Meta Lubliniec była współorganizatorem trzeciej edycji Biegu Sylwana, która odbyła się w minioną sobotę w Obrębie Dobrodzień – Leśnictwo Rędziny. Organizatorem imprezy jest Nadleśnictwo Lubliniec.

W biegu przełajowym na dystansie 10 kilometrów udział wzięło 141 zawodników. Zwycięzcą biegu został Daniel Dulski – WKB Meta Lubliniec (35,09) miejsce 2. zajął Krzysztof Janik – Nysa Biega (35,24), a miejsce 3. Krzysztof Pachuta z Opola (36,05).

Wśród pań, zwyciężyła Karolina Pilarska z Mety Lubliniec, która z czasem 38,22 zajęła wysokie – 6 miejsce w klasyfikacji open. Drugie miejsce zajęła Ewa Kuzior (44,38), a trzecie Dominika Margos (45,18).

Wśród dzieci do lat 9 dystans 500 metrów, najszybciej pokonał Krzyś Szczęsny z SP nr 1 Lubliniec, a wśród dziewczynek najlepsza była Ala Mirek – Nadleśnictwo Lubliniec. Dzieci w wieku 10-15 lat, miały do pokonania dystans 1 km. Tutaj najszybszym zawodnikiem okazał się Tymek Stanisławczyk z Mety Lubliniec, a wśród dziewczyn Matylda Mirek – Nadleśnictwo Lubliniec.

Po biegu na każdego z uczestników czekała wyśmienita zupa gulaszowa, makaron z serem na słodko, owocowa herbata z cynamonem i kawa.

Zwycięzcami cyklu Biegu Sylwana 2014, składającego się z trzech imprez biegowych rozegranych w Obrębach Patoka – Leśnictwo Zborowskie, Lubliniec – Leśnictwo Lubliniec i Dobrodzień – Leśnictwo Rędziny zostali:
Karolina Pilarska i Krzysztof Szwed – WKB META Lubliniec, a wśród dzieci Karol Kubisz, Krzysztof Szczęsny i Małgosia Szleper.