WKB Meta Lubliniec coraz bliżej finiszu Zimnara

Krzysztof Szwed
WKB Meta Lubliniec nie zwalnia tempa
WKB Meta Lubliniec nie zwalnia tempa Fot. ARC WKB Meta Lubliniec
WKB Meta Lubliniec ma za sobą piąty, przedostatni etap Zimnara, czyli Maratonu Zimowego na Raty. Dla zawodników, którzy któryś z nich opuścili, będzie dodatkowy etap extra.

WKB Meta Lubliniec kontynuuje zmagania z niezwykle wymagającym Zimnarem. W ostatni weekend pogoda była dla zawodników łaskawa.

Zwycięzcą piątego etapu Zimnara został Krzysztof Skiba z WKB Meta Lubliniec. Siedmiokilometrową trasę pokonał w 00:25:32, wyprzedzając Zenona Nowaka z Woźnik (00:26:01) i klubowego kolegę, Tomasza Sosnowskiego (00:26:12). Tym samym po tym etapie umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej imprezy.

W rywalizacji pań ponownie najszybsza była Anna Bryś z Lublińca, wyprzedzając drugą na mecie Mariolę Cieślę z Pątnowa o ponad dwie minuty. Na pozycji trzeciej uplasowała się Dorota Kubisz z WKB Meta Lubliniec.

W biegu młodzieżowców na dystansie 2 km triumfowała Monika Lis z Mety przed Dawidem Mielke z Bażanowic i kolegą klubowym, Karolem Kubiszem.

Piąty etap ukończyło 59 mężczyzn, w tym jeden na nartach, 13 kobiet oraz 14 zawodników w kategorii młodzieżowców.

Mężczyźni
1. Krzysztof Skiba (WKB Meta Lubliniec) 00:25:32
2. Zenon Nowak (Woźniki) 00:26:01
3. Tomasz Sosnowski (WKB Meta Lubliniec) 00:26:12.

Kobiety
1. Anna Bryś (Lubliniec) 00:30:30
2. Mariola Cieśla (Pątnów) 00:32:44
3. Dorota Kubisz (WKB Meta Lubliniec) 00:33:24.

Młodzieżowcy
1. Monika Lis (WKB Meta Lubliniec) 00:08:06
2. Dawid Mielke (Bażanowice) 00:08:13
3. Karol Kubisz (WKB Meta Lubliniec) 00:08:53.

Zimnar to jednak nie wszystkie weekendowe zmagania zawodników Mety. W dniach 1-2 lutego w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach, rozegrano pierwsze w historii mistrzostwa w biegach narciarskich pod patronatem Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Zawody odbyły się w ramach imprezy biegowej dla amatorów pod nazwą Salomon Nordic Sunday.

Żołnierze walczyli o tytuły mistrzowskie w stylu dowolnym i klasycznym na dystansie 7,7 km. O medale w „łyżwie” rywalizowało 75 zawodników, a w „klasyku” 91.

Starszy szeregowy Bartosz Mirowski reprezentujący WKB Meta Lubliniec został mistrzem Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Narciarstwie Biegowym. W imprezie rozegranej na Polanie Jakuszyckiej okazał się najlepszy w rywalizacji w stylach dowolnym i klasycznym.

Kolejne miejsca naszych reprezentantów: Roman Koselski miejsce 18. stylem dowolnym i 10. klasykiem, Jacek Bajda odpowiednio miejsca 3.7 i 41.